Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember hogy hogy könnyebben...

U. Xorter kérdése:

Az ember hogy hogy könnyebben keveri össze a balt a jobbal, mint a fent a lenttel?

Figyelt kérdés
Van olyan "betegség", aminél ez fordítva van?

2021. szept. 9. 21:09
 1/5 Mojjo ***** válasza:
100%
Balra és jobbra általaban hasonlóbbak a dolgok körülöttünk, mint fent és lent...
2021. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sadam87 ***** válasza:
100%
A bal és jobb oldalad kevésbé különözik, mint az alsó és felső. Plusz a fent-lent kérdésben a gravitáció is nyújt némi segítséget.
2021. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember a függőleges tengelyre szimmetrikus, a vízszintesre viszont nem.
2021. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mert vízszintesen cselekedni szimmetrikus bal és jobb felé, ám a le és a fel esetén a gravitáció segítségével, vagy annak ellenében kell cselekedned, nem mindegy.
2021. szept. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bal/jobb egocentrikus fogalmak, kizárólag saját magunkhoz viszonyítva működnek, míg a lent/fent (a Föld gravitációja miatt) a földhöz viszonyítva is jók (az űrben már nyilván nem). Sok vadonban élő törzsnél ki sem alakult a jobb/bal, előttem/mögöttem fogalma: vagy a legközelebbi folyó folyásirányához viszonyítva tudják megfogalmazni az irányokat (folyásiránnyal szemben, a folyó felé) vagy csak az észak/dél, kelet/nyugat fogalmait ismerik, s minden tájolást a négy égtáj szerint végeznek. Azaz nem azt mondják, hogy "ott hagytam a kocsikulcsom az asztalon a táskától jobbra", hanem azt, hogy "ott hagytam a kocsikulcsom az asztalon, a táskától délre, a füzettől észak-keletre".
2021. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!