Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csillagközi térben ugye nem...

A csillagközi térben ugye nem látszódnának az űrhajók a korom sötétben, mint a filmekben?

Figyelt kérdés
És persze nem vetne rájuk árnyékot egy másik...
2021. szept. 18. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
kérdés milyen közel vagy hozzá
2021. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát, ha nincs kivilágítva, nem igazán. De a legtöbb filmben azért van valami külső megvilágítás vagy ablak az űrhajón, ami fényt ad. Ha csak minimális fény is van, ami visszaverődik a felszínéről, akkor a koromsötét űrhöz képest világítani fog a külső szemlélőnek.
2021. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a kivilágítástól függ vagy hogy egy csillaghoz mennyire van közel
2021. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Űrhajós filmekben általában valami csillaghoz (relative) közel szoktak történni a dolgok. Egy világos szinűre festett űrhajó még a Jupiter környékén is viritana a vaksötét háttér előtt, annyi fényt még mindig kapna a Naptól. Persze, ahogy #1 is irta, a tőle való távolság sem mindegy, de olyan távolságból, mint amilyenről a filmekben szokták mutatni az űrhajókat, csillagrombolókat (pl. SW), nagyon is jól látszódnának.

A mélyűrben viszont jó eséllyel nekikoppannál még egy hófehérre festett csillagrombolónak is, annyira vaksötét lenne, annyira nem verne vissza semmi fényt, ha csak te meg nem világitanád valami reflektorral.

Még egy holdtalan, felhős éjszaka közepén is nekimégy bárminek, legyen az bármilyen szinű, pedig egy ilyen éjszakán sokkal több fény éri a környezetedet, mint a mélyűrben lévő objektumokat.

2021. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pl. a Star Wars univerumban, bár az utolsó pár részt nem láttam. Csak bolygók és holdak rémlenek.
2021. szept. 18. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Azért ne keverjük a filmeket és a valóságot. A film célja a hatás és hogy jól érezd magad, a valóságnak nincs célja, csak megéled.
2021. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem dokumentumfilmeket forgattak :) Akkor nagyon halk, sötét, és unalmas filmek lettek volna...
2021. szept. 18. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Egy csillagrendszerben (pl. a Naprendszerben) gondoljunk arra, hogy a bolygókat és holdakat is lefotózták valahogy, a Nap még a Plútót is megvilágítja annyira, hogy látni lehessen. De ha mondjuk egy fényévre lenne a legközelebbi csillag is, akkor a macskák vagy a baglyok talán észrevennének egy elég közeli objektumot, de amúgy megvilágítás nélkül még a saját kezünket sem látnánk.
2021. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is így gondoltam, csak erről nem nagyon esik szó.
2021. szept. 19. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!