Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor lesz az Alfa Centauri...

Mikor lesz az Alfa Centauri legközelebb a Naphoz? Számolással kéne.

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 23:23
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Az Alfa Centauri egy hármas csillagrendszer (számolással megállapítva), melyik csillag pozíciójára vagy kíváncsi?
2021. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

Most épp közelednek, kb. 30 000 év múlva lesz a legközelebb.

[link]

A számolást rád bízom.

2021. szept. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
30%

Szaddám Husszein és Wadmalac beismerte nekem privátban, hogy az ő képességüket ez a nagyon egyszerű kérdés meghaladja. Ezek után mindenkire rábízom, hogy csillagászati kérdésekben ezeknek az embereknek adjon hitelt.


És jöjjön röviden a nagyon egyszerű válasz:

Wikipédián megtalálható az Alfa Centauri sajátmozgása illetve a radiális sebessége. Vagyis megvan a három sebességvektor, amelyből egy a Föld felé mutat, a másik kettő pedig erre és egymásra merőleges. Az Alfa Centauri távolságának ismeretében ez egy középiskolás koordinátageometria feladatra egyszerűsödik. A sebességvektorokat természetesen át kell váltani ''/év-ből mondjuk pc/évbe, ami ugye a távolság ismeretében megtehető.

2021. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 Wadmalac ***** válasza:

"Szaddám Husszein és Wadmalac beismerte nekem privátban, hogy az ő képességüket ez a nagyon egyszerű kérdés meghaladja."


Privátban is azt írtam ,hogy az alapadatait nem tudom, vagyis utána kéne másznom és elég szép 3D-s koordinátaszámítás kell hozzá.

Amire ott, akkor időm sem volt meg kedvem sem.


És nem kötelességem.


"Az Alfa Centauri távolságának ismeretében ez egy középiskolás koordinátageometria feladatra egyszerűsödik."

Annak, aki már középiskolában tanulja a 3D-ben adott pontból merőleges állítását adott irányvektorú egyenesre.


Rajta, vezesd le, ne másokat fikázz hamis állításokkal.

De legalább kiderült, mekkora rosszindulatú, alattomos hazug féreg vagy.

2021. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Wadmalac képtelen beismerni, hogy valamit nem tud. Persze most, mikor leírtam a megoldás módját, már rögtön elkezd okoskodni, és megpróbálja elhitetni, hogy eddig is meg tudta volna oldani.
2021. szept. 22. 11:17
 6/53 A kérdező kommentje:
Szaddám Husszeintől is hasonlót várok.
2021. szept. 22. 11:18
 7/53 Wadmalac ***** válasza:

"most, mikor leírtam a megoldás módját"

Lóxart írtál le.


És mondom, bebizonyítottad, milyen alja ember vagy.


Jössz privátban udvarias-kuncsorogni, aztán mikor az ember jelzi, hogy bocs, ez most nem fér bele, elkezd dőlni a trágya a pofádból.

Csak így tovább, sok jóbarátot fogsz gyűjteni egy sikeres életben.

2021. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

""most, mikor leírtam a megoldás módját"


Lóxart írtál le."


Ja, hogy te még ezek után is képtelen vagy megoldani a feladatot. Értem.

2021. szept. 22. 11:34
 9/53 sadam87 ***** válasza:

Ja, hogy te csak azért kiírtál egy kérdést, és ránk írtál egy másik regisztárcióról privátban, hogy megveregethesd a válladat, hogy mennyivel ügyesebb vagy nálunk? Gratulálok, hogy ez jelenti a sikerélményt az életedben.

"Wikipédián megtalálható az Alfa Centauri sajátmozgása illetve a radiális sebessége. Vagyis megvan a három sebességvektor, amelyből egy a Föld felé mutat, a másik kettő pedig erre és egymásra merőleges."

Ez mondjuk így pont két sebességvektor, de ilyen sokáig elszámolni már tényleg nagyon nehéz. :D :D :D

A levezetésedet nagyon várom...

Ja, az összes hozzászólásodat jelentettem a kérdésnél, és ezután is így fogok tenni (hasonlsó stílus esetén), mert jócskán elegem van belőled.

2021. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

"Ez mondjuk így pont két sebességvektor, de ilyen sokáig elszámolni már tényleg nagyon nehéz."


Ezek után tényleg minden kérdezőnek a saját felelőssége, ha megbízik Wadmalac válaszának tudományos hitelességében. Aztán ne nekem rinyáljanak, ha Wadmalac hibás megoldására egyest kapnak a beadandóra.

2021. szept. 22. 18:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!