Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az információ időutaztatását...

Az információ időutaztatását is tiltják a fizikai törvények pl. a relativításelmélet?

Figyelt kérdés

Az időutazás a jelenből a jövőbe rendben van, az ugye közel fénysebességgel utazva majd visszatérve megoldható. Visszafelé már nem lehetséges, ehhez fénysebességnél nagyobb sebesség kellene, amire nem lehet felgyorsítani semmit. Viszont az információnak nincs tömege, tehát arra nem vonatkoznak az anyagra és energiára vonatkozó fizikai szabályok.

Elméletben tehát engedélyezik a fizika törvényei az információ jövőből a multba történő továbbítását? (Most attól tekintsünk el, hogy paradoxont okozna, tehát eleve logikai bukfenc.)



2021. okt. 1. 13:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy igen érdekes filozófiai és információelméleti kérdés. Érdekel.
2021. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Az információ egy absztrakció, nem létezik fizikailag ilyen dolog, hogy "információ".

A fizikai valóságban az információ valamilyen hordozóhoz kötött.

Ami lehet például egy palatábla, ami gyalog visznek ide-oda, ez nyilván gyalogsebességgel képes közlekedni.

Vagy papír, amit egy lovas futár visz, ez meg ló-sebességgel képes közlekedni.

Vagy fény, ami meg fénysebességgel képes közlekedni, annál többel nem, és itt meg is van a válasz a kérdésedre.

2021. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Pont ezért kérdezem, mert a fizikában valóban nem létezik ilyen, hogy információ, ezért is vonatkozhatnak rá más törvények, mint a fizikai törvények.

Egyébként a tudósokkal én azt a problémát látom a legnagyobbnak, hogy azt hiszik, hogy amit nem tudunk, az nem is létezhet. Nagyon okosnak gondolják magukat, de attól, hogy valamit még nem ismerünk, nem biztos, hogy nem is létezik. Ezért bármről azt mondani, hogy ez nem létezhet, igen nagy önteltségre vall. A földet is laposnak hitték párezer éve, aztán mégiscsak kiderült, hogy közel gömbölyű.

Márpedig ha az információ nem fizikai jelenség, akkor a fizika törvényei sem vonatkoznak rá, tehát nem tilthatják az információ időben visszafelé terjedését sem. Persze most nem a jóslás fizikai hátterét akarom értelmezni, hanem elvi szinten a lehetőségét.

Szóval csak azért, hogy a nagyon okosak lehülyézhessenek, mert nekem van egy elméletem, hogy ezt hogyan lehetne megoldani a gyakorlatban.

2021. okt. 1. 13:54
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
"nekem van egy elméletem" Ki vele! Mutass valamit!
2021. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak nem gondolod, hogy leírom ide, hogy ellopjátok és megkapjátok helyettem a nóbel díjat... :-)
2021. okt. 1. 14:06
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

"Márpedig ha az információ nem fizikai jelenség"


Nem érted. Az információ nem "jelenség". Pusztán a fizikailag is létező jelhalmaznak egy interpretációja a tudatodban.


Ilyen értelemben az információ egy teljesen szubjektív valami.


Persze az információ és a hordó mennyiségének összefüggéseire vonatkozóan vannak egzakt meghatározások, de a jelentésére nincsenek.

2021. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Olyan dolog, hogy információ - nincsen. Az egy absztrakció. A szék is mint olyan, csak egy absztrakció. És vannak konkrét székek milliószámra.

Ha valami nekem vagy neked információ, és azt továbbítani akarod, akkor leírod, vagy lefényképezed, kinyomtatod, elküldöd papíron vagy cd lemezen vagy elektronok szárnyán. De valami fizikai létezővel továbbítod azt, amit te információnak tartasz. Innentől ennek a fizikai létezőnek (ami az információt hordozza) kellene közlekednie az időben.

2021. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Magát az időutazást nem tiltja fizikai törvény. Inkább a kauzalitással lehetnek gondok, amikor az okozat egy adott megfigyelő szemszögéből látszólag megelőzi az okot.

[link]

[link]

A fénysebesség fölé gyorsításhoz meg az időhöz csak annyit, hogy a sebesség nem lineáris kapcsolatban áll az idővel.

[link]


Az információt valami fizikai jellemző reprezentálja, akár több egymástól független módon. Pl. egy szöveges információt reprezentálhat festékpontok egymáshoz viszonyított elhelyezkedése egy papíron, vagy hanghullámok jellemzőinek időbeli változása. Ezeket, mint információt, nem tudod fénysebességnél gyorsabban eljuttatni valahova. Az információ sem tud fénysebességnél gyorsabban terjedni. Például egy csillagról vagy galaxisról csak a fény tőle való elindulásának idejéről lehet információnk. Ha a Nap hirtelen kialszik, nyolc percig nem fogunk tudni róla, ha megfeszülünk sem.

2021. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Az időutazás a jelenből a jövőbe, igen, minden objektum ezt teszi. Röviden az idő múlásának nevezzük. Fordítva (visszafelé) sajnos nem megy. Az nem időutazás, ha ide-oda röpköd valaki. Az csak a saját idejét változtatja, ám előbb utóbb megáll, hogy egyeztesse a megfigyelővel, és akkor baj lesz. Az az analógiás gondolkodás, hogy visszafelé ugyanez fordítva, no az meg tökéletesen abszurd.

Kedves kérdező, ha neked van megoldásod, ne kérdezősködj, röpködj, amerre akarsz, és majd egyszer számolj be a tapasztalatokról. Addig is szép álmokat.

2021. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9: Tanulj meg olvasni, mielőtt osztod az észt. Nekem nem az időtazásra van, mert az lehetetlen, hanem az információ visszajuttatásra. Már a kérdésben is leírtam, hogy embert, tárgyat, anyagot nem lehet az időben visszajuttatni.

Már csak azért sem mert a téridő komplex, együtt egy négydimenzós rendszerként kell kezelni, nem pedig külön az időt és külön a teret.

2021. okt. 2. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!