Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alábbi felsorolásból...

Az alábbi felsorolásból melyek a kémiailag tiszta anyagok? Oxigén; kén; durranógáz; víz; levegő; nátrium-klorid; limonádé; szén-dioxid; málnaszörp; vasérc; jód; ammónia; tengervíz

Figyelt kérdés
Ma kezdődött a suli és nyáron persze, hogy nem gyakoroltam, szóval kicsit elfelejtettem, hogy mi van. Szóval aki tud segítsen! köszi!
2010. szept. 1. 15:31
1 2
 1/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Keverék a durranógáz, a levegő, a limonádé, a málnaszörp, a vasérc, a tengervíz. A többi egyfajta molekulából van, van amelyik elem (oxigén, kén, jód), a többi meg vegyület.
2010. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
60%
kémiailag tiszták: kén, jód, oxigén
2010. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. szept. 1. 16:10
 4/11 anonim válasza:

8 osztály éveleje?

épp ma vettük mi is:D

2010. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

előző vok: a jég és a szárazjég az vegyület vagy elem?

szerintem vegyület. de nem vok benne biztos ..énis felejtettem.

am asse tudom mi az a szárazjég:D

2010. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mindkettő vegyület.

a jég az a víz egyik halmazállapoti formája, a szárazjég pedig a szilárd szén- dioxid.

2010. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jaja. 8 év eleje! mi is vettük ezt a jeges storyt.
2010. szept. 1. 17:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű gyerekek:


Ami benne van a Periódusos rendszerben az ELEM, ami a pedig többfajta elemből épül fel, az VEGYÜLET. Mert több elem VEGYÜL, érted? :)

2010. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azért ez nem ennyire egyszerű.

a keverék, az oldat és az elegy is állhat több elemből, mégsem vegyület...

2010. szept. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy a vegyület is kémiailag tiszta, mert tudjuk, hogy mi van benne, azaz tudjuk a képletét.


De azért köszi!


Ja és még egy valami van amit nem értek:

Milyen kisebb részecskékből épülnek fel a kémiai részecskék? Sorold fel a nevüket és a jelüket is!


Itt most a protonra, neutronra, elektronra gondol vagy az atomokra, ionokra, molekulákra?


Mert a p+, n° és az e- ezek a jelek de az atomnak ionnak és molekulán is van jele?

2010. szept. 4. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!