Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit lehet kezdeni a levegőből...

Mit lehet kezdeni a levegőből kivont szén-dioxiddal és ezeknek a technológiáknak mennyire lesz jövőjük?

Figyelt kérdés

Több dologra is gondolok a kérdésemmel.


Az egyik, hogy láttam egy érdekes, sok ventilátorból összerakott falat, ami a szén-dioxidot igyekszik kivonni a légkörből. Kicsit Dűne beütése van, amikor a fremenek az Arrakison próbálják kivonni a párát a légkörből vízgyűjtőkkel. Mennyire életképes ez a technológia és az összegyűjtött szén-dioxidból mit lehet előállítani?


Ugyanakkor mennyire van jövője ennek a módszernek? Úgy tudom, hogy hiába van sok CO2 a légkörben, állítólag mégis ritka, mert szét van szóródva. Egy cikkben azt írták, hogy valami egymilliárd tonna CO2-t kellene kivonni a légkörből 2025-ig, de szerintem ebből így semmi sem lesz.



2021. okt. 6. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szenet, vagy vegyületeket.

Mindenhez energia kell, meg a gép, ami csinálja.

Vagy növény, de azt meg locsolni kell, gondozni kell...

2021. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha már önmagában a berendezésnek csillagászati ára van, akkor a szénnek vagy műanyagnak nem lesz az, ami ezzel az eljárással készült?


Egyenlőre nem tűnik túl piacképesnek

2021. okt. 6. 11:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt a szenet eleve nem kéne eladni, mert mit csinálnak vele?

Elégetik?

Amúgy lehet cukrot is gyártani, erről is volt szó. Az még talán megérné (ennyivel kevesebb cukrot kellene termeszteni).

2021. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
97%

A Sabatier-eljárásban széndioxidból és vízből készül metán, ami ugyebár üzemanyagnak, fűtőgáznak is jó, megy gondolom a vegyipar is kismillió módon tudja használni.


De még elégetve is jobb, mint bármi fosszilis alapanyag, hiszen maximum a légkörből kivont CO2 mennyiség forog vissza oda, nem több.


"Ha már önmagában a berendezésnek csillagászati ára van, akkor a szénnek vagy műanyagnak nem lesz az, ami ezzel az eljárással készült?"

Hát, de.

Illetve minimum jóval drágább a fosszilis alapanyagnál.


"Egyenlőre nem tűnik túl piacképesnek"

Kérdés, hogy megengedhetjük-e magunknak, hogy csak profitáló környezetvédelmi lépéseket teszünk.

2021. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na erre falusi gyerökként nem is gondoltam, hogy a CO2-t valamivel lehetne is házasítani, hogy egy új vegyületet kapjunk. :)


"Kérdés, hogy megengedhetjük-e magunknak, hogy csak profitáló környezetvédelmi lépéseket teszünk."


Na ez az, amivel szerintem nem sok cég foglalkozik, hogy extra költséget vállal be azért, hogy "zöld" legyen. Én több ezer főt foglalkoztató cégnél dolgozok, de itt tényleg csak a minimum van hulladékkezelés szintjén. A jó minőségű, tiszta fóliahulladékot nem viszi el a hulladékkezelő, mert nem éri meg neki. A papír kilójáért ad 1 forintot. Gyűjteni sem érdemes, tonnaszámra megy a kommunálisba.


Szevasz környezetvédelem, de legalább szerződés van róla, mossuk a kezünket.

2021. okt. 6. 12:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy cikkben azt írták, hogy valami egymilliárd tonna CO2-t kellene kivonni a légkörből 2025-ig, de szerintem ebből így semmi sem lesz."


Ha ki is vonnának ennyit, az semmit sem érne.

1 milliárd tonna az ugye 1 gigatonna.

Az emberiség éves kibocsátása kb. 50 gigatonna.

Az 4 év alatt 200 gigatonna.

Na most az, hogy 200, vagy 199 gigatonnát tolunk ki 4 év alatt a légkörbe, ennek semmi jelentősége nincs.


Szóval a cikk teljesen hülyeséget írt.

2021. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A Sabatier-eljárásban széndioxidból és vízből készül metán, ami ugyebár üzemanyagnak, fűtőgáznak is jó, megy gondolom a vegyipar is kismillió módon tudja használni.


De még elégetve is jobb, mint bármi fosszilis alapanyag, hiszen maximum a légkörből kivont CO2 mennyiség forog vissza oda, nem több."


Fasza, csak hát ez az eljárás se a széles gábor-féle energiacelláról működik. Magyarul komoly energia és anyagigénye van, amit valahol meg/ki kell termelni.

Szóval ezzel is csak adnának a sz-rnak egy pofont.

2021. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

#7: Szénerőművel hajtva igen.

De nem csak az van.


Emissziómentes energiaforrásról van értelme hajtani (emissziómentes alatt a működést értve, nem az előállítást, abban legfeljebb közelíthető).

2021. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Egy baj van az egész elmélettel; nincs az a 4 évre megválasztott kormány, ami erre költi az adófizetők pénzét, mert azonnal kitörne a parasztgyalázat.
2021. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi az a parasztgyalázat?
2021. okt. 7. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!