Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Idén már lesz hó?

Idén már lesz hó?

Figyelt kérdés

Tavaly volt az első telünk, hogy nem esett hó, azelőtt is max 5mm volt, délre az is elolvadt. Itt kb 10 éve nem láttunk rendes ropogós havat. Mindig messzire kell utazni (pl normafához) hogy legyen részünk benne.


Sződligeten lakunk. Múlt télen egyetlen egyszer esett a hó hajnalban fél órát, akkor is 1fok volt, mire leesett már elolvadt. Amikor hidegebb, -2, -3, nem volt csapadék.


2021. okt. 18. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A Duna melegiti a kornyezetet, szerintem azert nem maradt meg a ho nalatok. Annyi mar eleg volt a honak a tavalyi telen. De ettol meg lehet majd nagy ho, barmelyik evben, csak a klimavaltozas melegedo tendenciaja miatt hazankban egyre csokkeno esellyel.
2021. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na az látod lehet. Viszont akkro se normális, hogy "nincs" hó. Konkrétan olyan idő van, mint régen késő ősszel. Semmi téli idő. No nem azt kívánom, hogy itt 87-es féle havazások legyenek, de azért jó lenne már ha rendes hó esne.
2021. okt. 18. 22:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a normalis? Ez koronkent, helyenkent eltero. Pl. az 1200-1400 evek kornyeken kb egyaltalan nem esett ho hazankban. Most megint egy hasonlo kor kovetkezik az elorejelzesek szerint. Ez mitol nem normalis? Inkabb csak nem megszokott, es inkabb csak nekunk, de ez a valtozasokkal mindig egyutt jar, hogy egyes regi szokasok, szokott dolgok megborulnak.

En szemely szerint orulok is neki, ha nem lesz ho. Ha esik, az nekem egy extra fel napos izzaszto melot jelent, a hatam kozepere sem kivanom. Szoval az en szempontombol az a nem normalis, ha esik a ho :)

2021. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
2001-ben volt utoljára fehér karácsonyunk, szóval remélem lesz. Ha nem akkor betervezek valami Tátrát vagy Alpokot, hogy legalább lássak.
2021. okt. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

A hóesések általában ropogós hideg végén enyhülésekkor szoktak jönni.

Csak nem mindegy, menyivel enyhül. Ha plusz pár fokra, lejön ugyan a hó, de nem marad meg.

És most évek óta ez megy. A hóesést plusz fokok követik és azonnal olvad.

2021. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4: nem is a fehér karácsony a lényeg (nekem 90-es évek elején volt utoljára) hanem az, hogy egyáltalán essen úgy a hó, ahogy régen. 73-ban születtem, gyerekkoromban minden tél úgy nézett ki, hogy elején elkezd esni a hó, utána van hó, majd a végén elkezd olvadni és tavasz van. Most az én gyerekeimnek hogy néz ki? Január végén egyik hajnalban esik a hó, de azt is csak a levegőben látni, aztán ennyi?
2021. okt. 19. 12:19
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

"gyerekkoromban minden tél úgy nézett ki, hogy elején elkezd esni a hó, utána van hó, majd a végén elkezd olvadni és tavasz van"

Nem mind, nagyon nem mind. Egyidősek vagyunk. Simán csak a facán szánkózható telekre emlékezünk, mert a többire nem érdemes.

Az biztos, hogy többet és hosszabban volt hó. De nem mindig.

Én emlékszem olyan télre is, amikor potyára viaszoztam újra és újra a szánkótalpat, lóxar sem volt.

2021. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én emlékszem olyan télre is, amikor potyára viaszoztam újra és újra a szánkótalpat, lóxar sem volt."

Ha elég vastagon kened müködik száraz aszfalton is! :D

2021. okt. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

"Ha elég vastagon kened müködik száraz aszfalton is! :D"


Ne gondold, hogy nem próbáltam. :D

Q gyorsan lekopik.

:D

2021. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tavaly is volt. Az Alpokban.
2021. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!