Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy azért nem noveszten...

Igaz, hogy azért nem novesztenek agyart az elefántok, mert azokat vadásztak le amelyiknek volt agyara?

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 21:14
1 2
 1/17 Pelenkásfiú ***** válasza:
97%
Erről még nem hallottam, de úgy tudom elképzelni, ha mindig a legnagyobb agyarral rendelkezőket vadászták le, akkor a "kisebb agyar", mint tulajdonság öröklődött tovább folyamatosan.
2021. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Milyen elefántok és pontosan hol?

Jó tudtommal vannak olyan afrikai helyek, ahol a hatóságok inkább levágják éltűkben az állatok agyarát, hogy ne essenek orvvadászok áldozatául.

De a nőstényeknek alapból kisebb van, nem ritka az sem, hogy gyakorlatilag nincs. Ázsiai rokonaiknál pl csak a hímeknek van, de nekik is kisebb, mint az afrikaiaknak.

2021. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Nem, a vadászat miatt golyóálló mellényeket növesztettek, az agyart azért hagyták el, mert utálták a biliárdot, ahogy golyóként ott pattog az agyaruk.
2021. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
91%
Én is olvastam a cikket. Nem a vadászat miatt nem növesztenek agyart az elefántok, hanem a vadászat miatt szaporodott meg az agyarnélküli elefántok száma. Az agyarnélkúliség egy génmódosulás, génhiba az elefántoknál Az agyarral rendelkező elefántokat kilőtték, azaz ők már nem tudtak tovább szaporodni. Viszont a génmódosult agyarnélküli elefántok békében szaporodtak, így megnövekedet az ezzel a génhibával rendelkező elefántok száma. Ez így tök logikus. Ennyi
2021. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. okt. 22. 22:24
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Csak egy off-topic kérdés.


Hogyan folyik így a hímek közötti versengés, ha nincsenek agyarok?

2021. okt. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem, egyáltalán nem így logikus. Az agyar mérete arányos az életkorral. Mire kilövik, már ezerszer szaporodott, így semmilyen szelekció nincsen.
2021. okt. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szirty ***** válasza:
0%
Nem igaz, mivel az elefántok növesztenek agyart.
2021. okt. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

[link]

Így működik a valóságban egy populációban a szelekció.

2021. okt. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szirty ***** válasza:
0%

Hmmm...

Érdekes. Ha elefántos képeket nézegetek azt látom hogy van agyaruk, tehát nyilvánvalóan növesztik. Gondolom nem protézis.

Bár nem esett szó arról hogy a "nem növesztenek" mikortól érvényes. Ha csütörtöktől, akkor elnézést, nem tudtam róla... :)

2021. okt. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!