Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az etil-alkohol fel tud...

Az etil-alkohol fel tud szívódni bőrön át?

Figyelt kérdés

Mert a metil-alkohol a cikkek szerint igen, és elég hasonlóak.

Vagyis, ha sokat érintkezek 96%-os alkohollal, akkor a szonda utána akár ki is mutathatja?



2021. okt. 25. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem tud felszívódni bőrön át.
2021. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Fel tud, de nagyon kis mértékben, a véredbe már nemigen jut.

Annyi főleg nem, hogy a szonda jelezze.


Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy a metil-alkohol olyan haj de sokkal jobban szívódna fel, csak a kettőnél a véráramba jutásnál a veszélyes dózis nagysága ég és föld egymáshoz képest.

Ezért hangsúlyozott a bőrön át történő bejutás veszélye metilén esetén, etilénnél meg nem.

2021. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Haltak már meg gyerekek azért, mert etil- helyett metil-alkohollal átfertőtlenített kötést használtak. De a gyakorlatban ha csak a bőrödre öntöd, mindkettő gyorsabban elpárolog, minthogy bármilyen hatást gyakoroljon. Alkoholfürdőben van rá esély hogy egy idő után részeg legyél, már csak azért is, mert a bőrön átdiffundáló alkohol nem megy át előbb a májon, mielőtt az agyba érne, mint a megivott esetében.
2021. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
70%

"a bőrön átdiffundáló alkohol nem megy át előbb a májon, mielőtt az agyba érne"


Hát, szerintem a megivott is a gyomorból helyből a vérbe kerül. :)

2021. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam. Fel tud szívódni, és vérbe is jut. Itt van:


[link]

2021. okt. 25. 14:01
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A gyomorból meg a belekből felszívódó minden cucc előbb a májkapuvénába kerül, ami átmegy a májon mielőtt elérné a többi szervet. Vagyis ha iszol valami mérget (pl. alkoholt), a máj előbb (részlegesen) detoxifikálja és csak azután jut a szervezet többi részébe.
2021. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

#6:

Köszönöm az ismeretfrissítést, eddig totál abban voltam, hogy a májban csak a "vérkörbe iktatott" salaktalanítás megy, nem tudtam, hogy első szűrőpont is.

Közben azt megnéztem, hogy a gyomor azért is korlátozottabb út, mert már ott megindul az alkohol-lebontás, tehát máris csökken a bejutásra kerülő tartalom.

2021. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:
100%
Ugyanúgy fel tudnak szívódni, csak több etanol kell az ittassághoz, mint amennyi metanol a metanolmérgezéshez.
2021. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:
Mármint "ittasság" címén most arra gondolok, hogy szondázásnál 0,1 ezrelék a méréshatár.
2021. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#6-hoz csatlakozva: es pontosan emiatt rugnak be nagyon hamar a bennszulott nepek (pl. indianok, azsiaiak, aboriginek), nekik ugyanis hianyzik az az enzimjuk, ami legalabb reszben lebontana az alkoholt, ugyhogy naluk tenyleg az agyba jut...
2021. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!