Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orion csillagkép hol van?

Orion csillagkép hol van?

Figyelt kérdés
Sosem látom, hiába nézem az eget.
2021. nov. 13. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2021. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz be egy mobil vagy pc s appot/programot vagy egy csillagtérképet. Mobilra pl Skysafari, pc Stellarium stb... Akkor azon be tudod azonosítani, láthatod azt, hogy mikor kel a csillagkép, illetve mikor van a legjobb pozícióban hogy megfigyelhesd. Amúgy kb éjfél körül most. A Nagy kutya előtt/felett találod. Annak a legfényesebb csillaga a szíriusz, azt könnyen felismered. Az Orion is elég jellegzetes, bár a vadász karját, íjját sötétebb ég alól ismernéd fel könnyen. Maga a csillagkép főbb részeít, az orion övet és felette alatta lévő területet összességében egy lepkére vagy egy homokőrához lehetne hasonlítani, aminek átellenes pontján van egy egy fényesebb csillag. Fent a Betelgause, alul a Rigel.Az előbbi vöröses, az utóbbi kékes fehér elég fényes csillag. Az Orion előtt amit könnyen felismerhetsz a fiastyúk majd a Bika csillagképet találod.


[link]

2021. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felismerem, nem ezzel van a baj, hanem hogy soha nincs sehol, és nem értem. Korábbi években mindig láttam.
2021. nov. 13. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Orion téli csillagkép, a nyári félévben nem láthatÓ!
2021. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem is a felismerhetőség kedvéért linkeltem azt a képet, hanem hogy lásd hogyan helyezkedik el a körülötte lévő csillagképekhez képest. Pl ott van balra az Ikrek, lent a Nagy Kutya, stb. Ha azokat megtalálod, akkor ez alapján már be tudod tájolni az Oriont is.
2021. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Nagyjából háromnegyed kilenckor kel a keleti égbolton, fél kettő körül a déli égbolton van, reggel öt órakor, amikor megyek dolgozni, nagyjábol a délnyugaton van. Könnyű felismerni, én minden reggel látom.
2021. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát akkor azért nemlátom, köszi
2021. nov. 13. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Google sky. Téli csillagkép, majd december, január, februárban lehet jól látni.
2021. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
Én is minden reggel, a lépcsőházból kilépve kábé a legmagasabb pontján látom, ameddig egyáltalán felmászik az égre.
2021. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!