Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudok csillagásznak...

Hol tudok csillagásznak tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Néztem a g**glba és csak olyat találtam hogy nyári csillagászati suli már földrajz és fizika tanároknak, de én csillagász akarok lenni és ezt tanulni ezzel meg keresnia kenyeret.... hol lehet?
2010. szept. 4. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
A nagyobb egyetemeken. ELTE, SZTE és még valószínűleg más egyetemeken is.
2010. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ az Szegedi Tudományos Egyetemen találtam!

kösz:D:D

2010. szept. 4. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:
biztos vagy benne? ismerősömnek fel kellett adnia ezt az álmát, mert belegebedett a sok matekba, Calculusba és vektorszámolásba
2010. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

fogalmam sincs mivel most nézegetem a SZTE honlapját és * fizika alapszak csillagász szakiránnyal és

* földtudományi alapszak csillagász szakiránnyal

kell a felvételhez...:S

2010. szept. 4. 18:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az eltén járok földtudomány szakra, és bár nem csillagász leszek, de annyit tudok a szakmáról, hogy Magyarországon az elhelyezkedési esélyek elég alacsonyak. Nem mondom, hogy lehetetlen, de nehéz.
2010. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk hogyha fel is vennének lenne egy környezetvédelmi méréstechnikusi szakmám és technikumom...szóval hogyha nem is jönne be az a szakma tudnék dolgozni...
2010. szept. 4. 18:09
 7/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Annak idején (néhány gengszterváltással ezelőtt) én is szerettem volna csillagász lenni, de akkor is az volt, hogy alig volt állás, az is kis fizetéssel. Manapság annyival jobb a helyzet, hogy elmehetsz külföldre kutatni, tanulni, tanítani, stb. Ha ez a világlátás nem vonz, akkor nem célszerű ebbe belevágni. Az érdekes infókhoz hozzáférsz a neten is, a csillagász konkrét munkája meg igen gyakran unalmas, csak messziről (fényévekről) nézve olyan szép, izgi, látványos.

De nem akarlak lebeszélni, csak ez a realitás.

"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars." ~Les Brown

2010. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha érdekel akkor inkább a szabadidődben járjál előadásokra, találkozókra, rengeteg érdekes van és nem égeted az éveket sok felesleges tanulással. [link]
2010. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a honlapot!!:D:D
2010. szept. 4. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!