Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a csillagászati teleszkópom...

Ha a csillagászati teleszkópommal a napba nézek, holtbiztos hogy károsodik a látásom, (vagy megvakulok) igaz?

Figyelt kérdés
És ha úgy csinálnám, hogy becélzom a napot anélkül hogy belenéznék, és készítek egy fotót? Csak oda tartanám a lencséhez a fényképezőgépet.
2021. nov. 23. 11:55
 1/7 tsirche ***** válasza:
100%
Akkor a fényképezőgéped szenzora sínyli meg. Gondolj bele, ha pár centis nagyítóval pillanatok alatt meg lehet sütni egy hangyát, akkor egy 5-10-15 akárhány centis objektív mekkora rongálást képez végezni az érzékeny szemedben vagy a szenzoron.
2021. nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# Jogos. Amúgy a napról készült képeket hogyan csinálják? Gondolom komoly eszközök kellenek hozzá.
2021. nov. 23. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2: Csak egy szűrő kell hozzá.
2021. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy napszűrő fóliával (a távcső elé), vagy speciális naptávcsővel fotóznak! A napba ha fólia nélkül nézel kb 1mp és maradandó súlyos károsodást szenved a szemed! Gondolj bele, pl egy 10cm es távcső mennyi felületen gyűjti a fényt, és azt mind egyetlen pontra fókuszálja, a szemedbe... SOHASE próbáld ki!

Amúgy egyszer digiscoping madarakat fotóztam telefonnal az akkori 90/900 as távcsövemmel. Egy nokia c7 telefon volt az okulár mögött. Mivel csillagászatra volt használva eq2 mechanikán volt a tubus. megakadt, vagy nem is tudom már, sajnos pont a napba nézet. kb 2mp volt... Elolvadt a lencse védő a telefonon, a lencsét körülölelő műanyagrász ráolvadt a lencsére és füstölt a telefon 36x nagyítánál... Akkor a szemednek vajon mennyit ártana?

2021. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez durva...
2021. nov. 23. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne nézz a napba
2021. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem akartam.
2021. nov. 23. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!