Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi értelme van a vírusoknak?

Mi értelme van a vírusoknak?

Figyelt kérdés

A Földön minden élőlénynek van valami szerepe, mindegyik "jó" valamire. A vírusokkal mi a helyzet?

Azt értem, hogy a mi szempontunkból csak károsak, de egyébként van bármi értelme a létezésüknek a Föld, a földi élet szempontjából?



2021. nov. 26. 16:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a populációk túlszaporodásának megakadályozása. Ha valami túlságosan elszaporodik, akkor előbb utóbb járványok ütik fel a fejüket, bár kórokozó nem csak vírus lehet, hanem baktérium is.

De nem kell, hogy haszna legyen. Minden élőlénylény, vagy ilyesmi életben szeretne maradni. Az evolúció véletlen ebbe az irányba vitte őket, és képesek voltak "életben" maradni, ezért itt vannak.

2021. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
A vírus nem élőlény, nincs pozitív haszna.
2021. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az értelme az túl emberi fogalom, amit nem lehet ráhúzni ilyen dolgokra. De hogy milyen hatásuk van,abban #1-es válaszát egészíteném ki azzal, hogy evolúció gyorsítása is ott van, közvetve, vagy közvetlen módon..

Közvetve, pl: azok elpusztultak akiknek kevés volt az oxigén a vérükbe, de a nagyobb tüdejüek túlélték.. ez terjed el, ami később a fajnak új lehetőségeket adott és mondjuk a vízbe le tudott merülni emlősként..

Közvetlen módon ritkábban, mikor tényleg beépült a genénekbe és később ez valahogy aztán aktivizálódott, lehet esetleg több egyednél azonos jellegű változást előhozva..


De ez csak egy laikus találgatása..

2021. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
vérükben..
2021. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#1: Igen erre a populációszabályozásra én is gondoltam.

#2: Én anno úgy tanultam, hogy a vírus valahol az élő és az élettelen között helyezkedik el. De persze lehet, hogy csak így akarták nekünk leegyszerűsíteni.

#3: Ez is egy érdekes gondolat, köszi.

2021. nov. 26. 16:41
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"A Földön minden élőlénynek van valami szerepe, mindegyik "jó" valamire."


Ez nem igaz, minden élölény van, különösebb ok nélkül.

2021. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Egyfelől nem élőlény. Bár ezen lehet vitatkozni. Másfelől az alapállításod, miszerint minden élőlény "jó" valamire, nem igaz. A legtöbb élősködőre pl nem. Vagy pontosan milyen magasztos célt látsz pl a galandféreg létezésében?
2021. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#6: Úgy értettem, hogy mindegyiknek megvan láncszerűen a helye az ökoszisztémában, az egymásra gyakorolt hatásukat tekintve van szerepük. Egymásra vannak utalva bizonyos értelemben, például az egyik a másik táplálékául, vagy élőhelyéül szolgál.
2021. nov. 26. 16:48
 9/22 anonim ***** válasza:
47%
A vírusok egyszerüen szemetek, eltört fehérjeláncok.
2021. nov. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert mi értelme van bármely élőlénynek a világon?


Ha valamilyen mechanizmus tud magáról másolatokat készíteni valamilyen formában az fenn fog maradni. Ha ezt nem teszi meg, akkor nagyon nem fogsz vele találkozni a természetben.


A másolat készítés (apró módosításokkal) bizonyos szempontból szükséges feltétel a létezéshez mert minden mechanizmus ennek segítségével tud alkalmazkodni a környezeti változásokhoz természetes kiválasztódás segítségével.


Nem tudom, hogy lehet e ebben bármi értelmet találni. A legtöbb magyarázat legyen az tudományos vagy hitéleti mind további kérdéseket vet csak fel és nem tud kielégítő válaszokkal szolgálni.

2021. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!