Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legerősebb sav?

Melyik a legerősebb sav?

Figyelt kérdés
2008. dec. 13. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az ún. szupersavak. Egy magyar kutató, Oláh György nevéhez fűződik a felfedezés.

A szupersavak olyan msterséges vegyületek, amelyek protonáló képessége még a vízmentes kénsavét is meghaladja. Ezek alkalmazása több területen is fontos: alkalmasak olyan intermedierek előállítására, amelyek nehezen izolálhatók, másrészt a modern szintetikus kémiában is felhasználják ezeket.

Amennyire tudom, az eddig ismert legerősebb ezek közül sokáig a fluor-szulfonsav volt, de 2004-ben felfedeztek egy másikat, a karboránsavat. Ezt már üvegedényben is tudták tárolni:) (azért, mert nagyon stabil)

Azóta nem tudom, hol tartanak a kutatások.

2008. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És pl. ha a kézre kerülne belőle,mi történne? Leégne a bőr?
2008. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Eltűnne a kezed. De, ha öntessz belőle egy saválló tálba akkor az jó móka, mert könyékig vagy vállig is belenyúlhatsz a szilárd asztalon vagy földön lévő lapos tálba és ezzel megtréfálhatod az ismerősöket.
2008. dec. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hú, azt nem is gondoltam, hogy állandóan kísérleteznek ezzel! Én már a tömény kénsavtól is rettegek...Elég durva, amit a cukorral csinál....El tudom képzelni, mit tenne a kezemmel...eh... Köszönöm a kimerítő és tartalmas választ!
2008. dec. 14. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A híres szupersavak közül a legújabb, a karboránsav az első, amelyet gond nélkül tarthatnak üvegedényben. A korábbi csúcstartó, a fluor-szulfonsav például annyira korrozív, hogy pillanatok alatt keresztülrágja magát bármilyen vastag üvegfalon.
2008. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
a királyvíz
2009. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A tömény kénsav a cukorral nem mint sav lép reakcióba, hanem elvonja a vizet. C11H22O11 + 11 H2SO4 -> 11 C + a kénsav vizes oldata. Valójában csak ez sav, a tömény kénsav nem is.
2012. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
a legerősebb sav amiről és jelenleg tudok az antimon-pentafluorid hidrogén-fluoridos oldata
2013. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
olyan sav nem lépezik amiben eltűnik a kezed... ( jó persze nem tesz jót neki :D )
2014. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nemtudom, de a királyvíznél erősebbek már 5 óra alatt felold egy disznót
2017. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!