Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A dromedárok mióta élnek a...

A dromedárok mióta élnek a Szaharában?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy az ókor elején még nem éltek ott, de nem találtam pontos adatot hogy mikor telepítették őket be.

2021. dec. 8. 23:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

És szerinted ez úgy működik, hogy minden fosszíliát megtalálnak, ami csak ott élt?

Azt állítottad, hogy nem éltek ott tevék és azt is leírtam, hogy nem ez az egyetlen fosszília vagy lelőhely. Az etióp teve pl. egy teljesen másik faj, ami szintén ott élt.

2021. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

#22

Mivel érdekel a téma, (azért is tettem fel a kérdést) a neten is sokat keresgéltem. A kutatók direkt keresték a tevefosszíliákat, hogy megállapitsák hogy volt-e dromedár vagy nem. 1950-es evek óta több ezer lelőhelyet vizsgáltak meg, szerte Afrikaban. Ha lett volna dromedár pusztán a nagy számok törvénye alapjan elő kellett volna kerülni a fossziliáinak. De nem került elő semmi egeszen a késő ókorig, onnantól viszont tömeges a dromedár leletek száma.

2021. dec. 9. 14:21
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!