Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van köze a személy IQ szintjén...

Van köze a személy IQ szintjének ahhoz, hogy meddig hiszi el hogy a Jézuska hozza az ajándékokat?

Figyelt kérdés
2021. dec. 17. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Semmi
2021. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik a problémamegoldás szintjére jellemző, a másik a racionalizmus szintjére.
2021. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer fontosabb, hogy a szülők mennyire jól, és meddig játszák el.

Szinte minden gyereknél van egy több éves fázis, mikor már sejti, hogy nincs, a szülök is sejtik, hogy sejti, de még évekig megy a színjáték, főleg, ha kis testvére is van.

2021. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, amennyire vissza tudok emlékezni, ott már nagyon abszurdnak tűnt és nem hittem el, és ez óvodás, 4-5 éves koromban volt. Emlékszem volt aki még iskolában is elhitte és nem illett mondani hogy nincs Jézuska, Mikulás meg nyuszi se, de akkor is elgondolkodtam hogy akik elhiszik talán fogyatékosok?
2021. dec. 17. 20:36
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
És ebből azt a következtetést szeretnéd levonni, hogy akkor biztos csúcs IQ-d van?
2021. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem ebből, de lehet ennek is köze ahhoz hogy magas? Valami alátámasztott kutatás érdekelne erről ha van esetleg. Így felnőtt fejjel én is arra vágyom, bárcsak el tudtam volna hinni sokáig...
2021. dec. 17. 20:41
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Én nagyon magas I.Q val vagyok komolyan tökre amúgy és gyermekkoromba sokáig hittem, hogy a Jézus hozza az ajándékot mert muterék ezt lökték. Én meg elhiszek mindent az ősöknek Vágod csótány?
2021. dec. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez abszolút a környezet és a tapasztalatok függvénye.
2021. dec. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én arra sem emlékszem, hogy valaha elhittem volna, pedig a szüleim próbálták előadni, de tudtam, hogy ők azok. Valószínűleg annak köszönhető, hogy a testvérem és a többi gyerek a családban akkor már a karácsonyi buliba készülődött, amikor az ajándékokat vártam, tehát jóval idősebbek voltak, biztos mondták, hogy kamu. Nem lepődtem meg rajta és nem okozott törést, igazából azokat nem értettem akik még 10 éves gyerekekkel is elhitetik…
2021. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én a legidősebb vagyok a családban, szóval nekem nem mondogatta senki. Óvodáról vannak emlékeim hogy ott már ment a cikizés amikor valaki elhitte, de én sem emlékszem arra amikor még elhittem.
2021. dec. 18. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!