Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tanítják a magyar...

Miért nem tanítják a magyar iskolákban az Apollóniusz-kört?

Figyelt kérdés

#oktatás #iskola #Apollóniusz-kör
2021. dec. 18. 11:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Dávid Gyula arra célzott, hogy évről évre hülyébbek a diákok, és meghaladná a képességüket, ezért nem tanítják. Erre előadjátok, hogy egyébként is minek kellene tanítani. Ezért mondtam, hogy nem velem van ezzel kapcsolatban a vitátok.
2021. dec. 18. 14:55
 12/15 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem is hülyébbek, de kevesebbet tudnak, kell tudniuk.
2021. dec. 18. 14:56
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Apollóniusz-kör nem egy hűdebonyolult dolog. Elfajult esete a szakasz felező merőlegese, ahol a pontok a szakasz végpontjaitól egyenlő távolságra vannak, tehát a távolságok aránya 1. Ha ettől eltérő arányt keresünk, akkor a pontok egy kört alkotnak, amit Apollóniusz-körnek nevezünk.


Ezt nem egy nehéz dolog felfogni. A bizonyítása már egy kicsit nehezebb.


Nem azért nem tanítják, mert halandó elmével ne lehetne felfogható, hanem azért, mert az „És én ezt hol fogom használni?” kérdésre nem adható normális válasz. Ennél alapvetőbb témakörökre sem tudnak érdemi választ adni a tanárok, hát még ennél mit mondanának... Egyszerűen az a válasz, amit már többen leírtunk; a felhasználása annyira speciális, hogy akinek kell, az megtanulja, akinek meg nem kell, az nem is fog vele találkozni.

2021. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%
Dehogynem, kérdező, a vitánk kizárólag veled van. Ugyanis egyetlen válasz sem bonyolultság alapján zárta ki az Apollóniusz-kört az iskolákból. Vagyis az égvilágon semmi jelentősége jelen vita szempontjából Dávid Gyula szavainak.
2021. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én azzal készítettem a gabona kőröket, és utána köröztem felette !
2021. dec. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!