Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor az emberiség...

Most akkor az emberiség kicsinálja a földet vagy nem ? Lesz olyan apokalipszis mint a zombi filmekben ? Most a klímaváltozástól (ami az emberek hibája) fogják egymást ölni az emberek a túlélésért ?

Figyelt kérdés
Persze manapság is ölik ,de még nagyobb lesz e a káosz mint manapság ?

2021. dec. 28. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem és nem.

Mi az, hogy még nagyobb káosz,mint manapság? Az emberiség történelmének legbékésebb időszakát éljük.

2021. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké akkor szép csendben halkan ölik egymást az emberek. Néha bekerül a híradóba néha nem.
2021. dec. 28. 21:11
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

#2

Nem. Arányaiban jóval kevesebb ember esik háború vagy gyilkosság áldozatává, mint korábban.

2021. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van,de én abban hiszek ameddig ember van és emberölés addig nincs béke. Majd ha megemelkedik a vízszint akkor mit fognak kezdeni a szűkülő szárazföldön. Túl sok milliárd ember mozgástere összeszűkül.
2021. dec. 28. 21:30
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Olyan nem lesz, mint a zombis filmekben, hanem sokkal rosszabb. De sem te, sem én ezt már nem éljük meg. A globális klímaváltozás durvább megnyilvánulásai majd 50-100 év múlva lesznek tapasztalhatóak, ha csak hamarabb nem csapódik be egy aszteroida, vagy nem tör ki a Yellowstone szupervulkán. Addig viszonylag nyugi lesz.
2021. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

A jövőben lehetnek közvetlen és közvetett konfliktusok, de persze ezt nem tudhatjuk előre. Például édesvízért vagy élelemért, az emberiségnek már most is meglepően nagy része hiányt szenved ezekből, csak nem szeretünk tudomást venni róla. Lehetnek még a termőföldekért vagy vízforrásokért olyan összezördülések, mint pl. most az olajért, vagy hamarosan talán a ritkaföldfémekért, stb. Nem feltétlenül a túlélésért, hanem a megszokott életformáért. Nem kizárt, hogy átrendeződik a politikai-gazdasági egyensúly a nagyhatalmak között, és ebben része lehet a klímaváltozásnak is. Ez nem előrejelzés, csak egy lehetséges forgatókönyv.

Ha a Mad Max féle világra gondolsz, olyan talán nem lesz a közeljövőben (50-100 év), legalábbis globálisan nem valószínű.

2021. dec. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Nem igazán értem, miért ennyire optimisták egyesek, hogy csak 50-100 év múlva lehetnek komoly gondok, miért hiszi azt mindenki, hogy őt nem fogja egészen biztosan érinteni egy komoly krízis?

Nyugodtabbak vagytok így?


Mert valójában nincs ok ilyesféle optimizmusra.

Ugyanis, ha csak önmagában a klímaváltozást nézzük, az optimista scenario az, hogy majd csak 50-100 év múlva lesz itt nagy gebasz.


A valóság meg rendre felülmúlja a legpesszimistább előrejelzéseket is.


Az úgynevezett tipping point, amiről még mindig jövő időben beszélnek politikusok és félművelt aktivisták, és szerintük még évtizedekre vagyunk tőle, a valóságban már itt van - gyengébbek kedvéért, a tipping point az a pont, amikor beindulnak azok a visszacsatolások, amik már akkor is drámai mértékben gyorsítják fel a klímaváltozást, ha az emberiség drasztikusan csökkenteni kezdi a kibocsátását.


2021-ben csak az erdőtüzek miatt - amiket egyébként épp a szélsőségesen forró és száraz nyarak okoznak - majdnem 3 gigatonnányi CO2 került a légkörbe.


Csak hogy tudjuk hova tenni ezt a számot, ez a teljes évi emberi kibocsátás ~6%-a.


Magyarul, ha ebben az évben 6%-al csökkentettük volna a globális kibocsátást, ami valójában egy teljesen irreális szám, azt is negligálta volna önmagában csak az erdőtüzek okozta kibocsátás.


De van még:

A permafroszt felmelegedése ~4-5x gyorsabb, mint más területeké.

A felmelegedés során metán szabadul fel a talajból.

Ezt a metánmennyiséget 2006-ban 3,8 millió tonnára becsülték.

2017-ben már 17 millió tonnára.

Majdnem 5szörös növekedés mindössze 11 év alatt.


És tegyük hozzá, hogy a metán 25-28szor erősebb üvegházhatású gáz, mint a Co2.

Azaz, széndioxid-egyenértéken kifejezve 2017ben ~500 millió, azaz 0,5 gigatonna CO2-egyenérték szabadult fel a permafrosztból.


Ez az emberiség kibocsátásának ~1%-a.


Máris 7%-os csökkentést kellene produkálnunk, hogy ezt ellensúlyozzuk.


De van még:

Az óceánok és tengerek természetes széndioxid-elnyelőként működnek, azaz vonják ki a légkörből a széndioxidot, azonban végtelen mennyiséget nem tudnak felvenni nyilvánvalóan - és már kimutatták, hogy az évente elnyelt CO2 mennyiség globálisan csökken.

Azaz ennyivel több marad a légkörben.


Ezt megint csak nekünk kéne ellensúlyoznunk kibocsátásban.


És a helyzet az, hogy jelenleg pl. az IPCC által is használt klímamodellek csakis az emberi kibocsátással számolnak, ezekkel a visszacsatolásokkal egyáltalán nem.


Mindezt figyelembe véve a globális átlaghőmérséklet növekedés az ipari forradalom előttihez képest 2025-2030 között meg fogja haladni a másfél fokot.

Csak a miheztartás végett, a megmondó emberek még mindig arról beszélnek, hogy a század végéig másfél fok alatt kéne tartani a melegedést, hogy elkerüljük a nagy szopást.

Nos, mint látható, ez nyilvánvalóan bukó.


Minden racionális számítás szerint, félretéve mindenféle egyéni optimizmust meg politikai megfontolásokat, azt lehet mondani, hogy 2040-2050 környékére már nagyon szélsőséges következményeit fogja "élvezni" az emberiség a klímaváltozásnak.


És az ezzel együtt járó gazdasági, politikai, társadalmi, katonai következményeket, ami ebből következik.


Soha nem látott menekülthullámok, víz és élelmiszerhiány, pénzügyi, gazdasági válságok, társadalmi instabilitás, háborúk, polgárháborúk.


Ezt pedig meg fogjátok még élni bőven.


Talán még én is, pedig nem vagyok már fiatal.

2021. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A jelenlegi pénzrendszer XIX. századi fizika alapján tévesen zárt rendszernek tekinti a gazdaságot, holott az nyitott rendszer, így nem állítható be egy egyensúlyi állapotra. A hitelpénz növeli a gazdag szegény közötti különbséget, a gazdaságot túlzott versenyre kényszeríti, a természeti erőforrások túlhasználatára ösztönöz, roncsolja a társadalmi tőkét, negatívan torzítja a viselkedést, törvényszerűen egyre nagyobb összeomlásokat okoz, amit a főáramú közgazdászok és döntéshozók nem látnak, mert a régi paradigma foglyai, stb. stb. Többes pénzrendszer kellene, meg hogy ne, a nem demokratikus kontroll alatt lévő bankok határozzák meg a pénzügyi szempontok szerint, hogy ki mire kap kölcsönt, hanem társadalmi hasznosság, fenntarthatósági szempont szerint legyen ez eldöntve. Sztem nagy háborúk lesznek. Deep adaptation, prepperek.

Itt van egy kis idézet gyűjtemény a pénz jelentőségéről: [link]

2021. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2021. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2021. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!