Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha ráugranék egy...

Mi történne, ha ráugranék egy Trambulin-ra az Űrben?

Figyelt kérdés
2022. jan. 13. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

már eleve gondjait lennének az ugrás kivitelezésével (az ugrás mint mozgásforma eleve csak erős gravitáció esetén nyer értelmet)

de tegyük fel, valahogy megoldottad, hogy egyenesen a trambulin hálója felé tarts: ez esetben visszapattannál róla

2022. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A visszapattanásban nem vagyok biztos. Van egy állandó, egyenletes mozgásom. A trambulin legyen mozdulatlan (ami ügye leve nem létezik). Az űrben a rugók szerintem nem fognak megfeszülni, és nem lök vissza. A trambulint fogom kilökni a helyéről, és a továbbiakban együtt mozgunk.
2022. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dq ***** válasza:
66%
Megfulladnál, felforrnál, szétfagynál.
2022. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3. fogalmazzuk át a kérdést: mozgásban lévő test és mozdulatlan ütközésekor mi történik?
2022. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2# szerintem egy pillanatra megfeszülnek a rugók, aztán lepattan rólad a trambulin. Egy irányba haladtok tovább, de a trambulin gyorsabban.
2022. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dq ***** válasza:
62%
#4: Minden ütközés mozgásban levő és mozdulatlan test ütközése. Pont ugyanaz történik, mint a Földön.
2022. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tömegviszonyoktól és a trambulin ütközési együtthatójától függ, hogy mi történne. Igazából semmi különös nincs a példában, gimiben ugyanilyen példákon tanítják a rugalmas/rugalmatlan ütközést, vízszintes asztalon m1 és m2 tömegű, v1 és v2 sebességű tárgyak között. Ott sem számít a gravitáció.


Ha a trambulin csak úgy magában lebeg, akkor valószínűleg könnyebb, mint te, így nem pattansz vissza, csak lelassulsz valamennyire, és a trambulint a te eredeti sebességednél is nagyobb sebességgel lököd el.

Ha a trambulin az űrhajó padlójára van rögzítve, akkor sokkal nagyobb a trambulin + űrhajó tömege mint a tiéd, így simán visszapattansz. A rugó megfeszül, hiszen nem tudja egyből magával rántani a keretet, mert annak a tömegénél fogva tehetetlensége van. Tehát kénytelen kinyúlni, rugalmas energiát felhalmozni a mozgási energiádból, majd azzal visszapattintani téged.

2022. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
#1-es vagyok, a visszapattanást én a trambulinhoz képest értettem. szóval lehet, hogy tartod az eredeti haladási irányodat, de az ütközés után a trambulintól el fogsz távolodni.
2022. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

Honnan ugranál rá?

Egyébként újabban ennyi német anyanyelvü ember írkál itt a gyk-n, hogy állandóan nagybetüvel írják a tárgyakat és dolgokat, valamint sokan külön írják az igekötöket akkor is, ha nem kell? Megváltozott a magyar helyesírás az elmúlt években és nem tudok róla?

2022. jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!