Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az a szélességi kör,...

Melyik az a szélességi kör, amely a legtöbb országon áthalad?

Figyelt kérdés

2022. jan. 14. 21:13
 1/4 krwkco ***** válasza:
100%

Európában elég sűrűn vannak a viszonylag kis országok. Onnan kellene kiindulni és utána megnézni a térképen, hogy Ázsiában és Észak-Amerikában még hány ország csatlakozik.

A másik jelöltem a Thaiföldön átmenők közül lenne valamelyik. Az Afrikában is jónéhény közepes méretű orszagot átszel, és lehet, hogy a Karib-szigeteknél is optamalizálható.

2022. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A második tipped lesz a nyerő, ha minden igaz. Igazából nem végeztem nagyobb utánajárást, csak beütöttem a kérdést a google-be angolul.

Ezek szerint kb Északi 11° szélességi körök kb 26-28 országon megy át, vitatott függetlenségű vagy hovatartozású területeket külön számolva vagy sem.

2022. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is megtaláltam! Hurrá!


A nemhivatalos Togo-Tobago vonal!

🇹🇬❤️🇹🇹

2022. jan. 17. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:
🇹🇬❤️🇹🇹!
2023. márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!