Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az oszcilláció és a frekvencia...

Az oszcilláció és a frekvencia egymással felcserélhető fogalmak? (Szinonimák?)

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az oszcilláció egy jelenség ill. folyamat, a frekvencia egy számszerűsíthető tulajdonság, egy jellemző.
2022. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Az oszcillációnak van frekvenciája, de nem minden frekvenciával bíró dolog egyben oszcilláció is.
2022. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Az oszciláció, az kb általánosan valaminek az ismétlődésére utal, a frekvencia meg számszerűen kifejezi, hogy másodpercenként hányszor.
2022. jan. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2

Pl. milyen dolog rendelkezik frekvenciával, aminek nincs oszcillációja?

2022. jan. 17. 10:08
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Oszcilláció:

[link]

Frekvencia:

[link]

Röviden: Oszcilláció=ismétlődő változás. Frekvencia: milyen gyakori ez az ismétlődés.

Tehát #2-nek szerintem nincs igaza.

2022. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor az oszcillációt hullámhossznak is mondhatnánk?
2022. jan. 18. 21:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem! A hullámhossz az a TÁVOLSÁG, amekkora távolságonként az hullám (oszcilláció, frekvencia) ismétlődik. A hullámhossz és a frekvencia egymással fordítottan arányos, egymásból kiszámíthatók. Bővebben: [link]
2022. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kokomfitty ***** válasza:
56%

Aki ezzel foglalkozik az tudja a különbséget, aki meg nem annak meg nem kellene fölöslegesen tolni a kérdést.

Az oszcilláció az oszcilláció a hullámhossz az hullámhossz a frekvencia meg frekvencia. Ezek nem szinonímák.

A kérdésre megkaptad a választ, ez a fórum nem levelező oktatás. Iskolában féléves tananyag.

#2 nek igaza van. Például a PCM

2022. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7#

Igen, de logikailag végiggondolva, a távolság, az hat a gyakoriságra: minél nagyobb a távolság, annál ritkább az ismétlődés. Azaz, hogyha a távolságot tudjuk, akkor a gyakoriságot is tudjuk, nem? Így az oszcilláció (ha jól értem) magába foglalja a hullámhosszt és a frekvenciát is - erre értettem, hogy szinonimák. Kvázi, miért fontos, hogy beszéljünk külön hullámhosszról, amikor az oszcilláció tartalmazza a hullámhosszt is?

Nem tudom, sikerült-e jól körülírnom... Köszi.

2022. jan. 20. 11:18
 10/14 kokomfitty ***** válasza:
A problémádak körülírtad,.... azt meg tudod mondani, hogy miért következik az időből a távolság?
2022. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!