Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt a legmeghökkentőbb...

Mi volt a legmeghökkentőbb dolog amit eddig láttatok, tapasztaltatok, olvastatok?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miután végignéztem a Cabal bukása dokusorozatot, pár napig még sötétebbnek láttam a világot, függetlenül hogy igaz-e ami benne van vagy sem.
2022. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
60%

Tavaly voltam a nyári napéjegyenlőség estéjén egy boszrokány convent összejövetelen, ahol éjfélkor rituálé is volt.

Amit ott akkor láttam, nagyon durva volt.Előtte alig hittem ilyen dolgokban, de amiket ott megtapasztaltam, azóta is azokon gondolkodom.

Sok emberrel beszéltem azóta ezzel kapcsolatban, azt mondták ez volt az a pont, amikor ráébredtem a dolgok igazi természetére, és nem nyomtam el magamban a spiritizmust.

2022. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy témába vág-e, de én egyszer láttam egy apró karcsú darázs-szerűséget (talán valami fürkész darázs féle?), ami a sima finom homokban mászkált, keresett valamit. Egy ponton megállt és gyorsan elkezdett ásni a lábaival. Egy vékony (1 mm?) homokréteg után lassan valami fehér bukkant elő, amit az első lábaival megemelt, akkor láttam, hogy egy pici, nagyon vékony, lapos kör alakú kavics, max. ~4-5 mm átmérőjű. Alatta egy lyuk volt, ahova bement, kijött... nem tudom, mit csinált. Végül megint megragadta a kavicsot, nagy nehezen visszarakta a lyukra, megint ásott, de most vékonyan rászórta a homokszemeket a kavicsra, amíg az el nem tűnt. Kicsit rendezgette a felszínt, amíg újra finom egyenletes nem lett a homok, semmi nyom nem maradt, aztán elrepült.


Ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el.

2022. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Az alábbi gondolatsor. (Elég bonyolult, szóval bocsánat, ha nem érthető):


1. állítás: Az agy felelős a gondolkodásodért, érzelmeidért, érzéseidért, stb.

2. állítás: Az agy neuronok hálózatából áll, amik között kémiai folyamatok zajlanak, tehát a természet törvényei alapján működik.


Ebből két meghökkentő dolog következik:

1) Ha létezne bármiféle immateriális lélek, szellem, ami "te magad" vagy, akkor az agyad neuronhálózatába bele kellene hogy szóljon. De mivel az a természet törvényei szerint működik, jó eséllyel nincsenek a biokémiai hálózatban a természet törvényei szerint megmagyarázhatatlan kémiai folyamatok, így a tudomány jelen állása szerint elképzelhetetlen bármiféle lélek, szellem.

2) Mivel a neuronhálózatod a természet törvényeinek engedelmeskedik, akkor a szabad akarat is csak illúzió!

2022. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eldőlt a sorsunk mint az elvetett kocka.
2022. jan. 25. 18:30
 6/10 krwkco ***** válasza:
54%

#4

Ezt se nem láttad, se nem tapasztaltad, se nem olvastad. Ezért nem válasz a kérdésre, ami meghökkentő észlelt dolgokra irányul.

De a tartalmáról ne kezdjünk itt vitába és ne rontsuk el ezt a jó kérdést. Írd ki önálló kérdésként, ha kiváncsi vagy mások véleményére ezzel kapcsolatban.

2022. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
#6 De. Olvastam.
2022. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Óriás tőrős darazsakat láttam a kertben. Akkorák voltak, mint az egész hüvelykujjam, ránézésre egyenként is elbánnak egy medvével.

Már profi lódarázs irtót akartam hívni, mire sikarült beazonosítani, és kiderült, hogy a légynek se tud ártani.

Az volt a meghökkentő, hogy nagyon félemetesek, és többen is voltak egy fatörzsben, de mégis teljesen ártalmatlanok.

2022. jan. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem egy afrikai "necklacking" stílusú lincselést. Méghogy csak a középkorban szórakozhatott az aljanép az autodafékon - ma is napirenden történnek ilyen esetek!
2022. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor életemben először voltam F1-en (2012 Hockenheim) az 1-es kanyar előtt jöttem fel a lépcsőn, szabadedzés közben. Alonso jött éppen az egyenesben, majd bevette a kb 60 fokos, 250 feletti kanyart. Majd összeszartam magam. Tudtam hogy brutálisan tapadnak a F1-es kocsik, de élőben mégis sokkolt, ahogy jön-jön-jön majd 1 pillanat múlva egy teljesen másik irányban áll és tűnik el. A hanghatás szintén letaglózó volt, de arra már a pálya felé közeledve fel tudtam készülni. A szabadedzésből hátralevő 1 órát végigflasheltem azon, hogy ezekben a dobozokban emberek ülnek, kellett egy kis idő amíg elvesztette a szürreális jellegét.
2022. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!