Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miről szól ez az antitest...

Miről szól ez az antitest antigéneket érintő videó? Jól értem, hogy gyakorlatilag mutáció révén létrejöhet olyan antitest, ami antigénként viselkedik, egyfajta inverz antitest?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=kE9UUX7NV5Q


Szóval röviden úgy értem, hogy létrejöhet olyan antitest a hypermutáció révén, ami effektíve a tüskefehérjéhez hasonlóan kapcsolódik az ACE2 receptorhoz.



2022. jan. 31. 09:13
 1/2 A kérdező kommentje:
22:00-tól van kb az a rész egyébként, ahol ezzel foglalkozik.
2022. jan. 31. 10:19
 2/2 sadam87 ***** válasza:

"Szóval röviden úgy értem, hogy létrejöhet olyan antitest a hypermutáció révén, ami effektíve a tüskefehérjéhez hasonlóan kapcsolódik az ACE2 receptorhoz."

Ha jól értem erről van szó. Belenéztem az egyik forrásba:

[link]

"These secondary antibodies, called anti-idiotype antibodies, can bind to and deplete the initial protective antibody responses. They have the potential to mirror or act like the original antigen itself. This may result in adverse effects."

"The authors suggest that the anti-idiotype antibodies can potentially target the same ACE2 receptors. In blocking or triggering these receptors, they could affect various normal ACE2 functions.

“Given the critical functions and wide distribution of ACE2 receptors on numerous cell types, it would be important to determine if these regulatory immune responses could be responsible for some of the off-target or long-lasting effects being reported,” Murphy commented. “These responses may also explain why such long-term effects can occur long after the viral infection has passed.” "

Úgy látom mindenesetre, hogy egyelőre ez csak hipotézis.

2022. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!