Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természettudomány szemszögéb...

A természettudomány szemszögéből van alapja ennek a nőkkel kapcsolatos általánosításnak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a nőkkel kapcsolatban elterjedt, hogy 30 felett elkezdenek öregedni. Persze nem mindegyikük, vannak fiatalos 30-as nők. Viszont én is úgy látom, hogy többségük olyan furán néz ki, ebben az életkorban. Persze a férfiak is öregszenek, de náluk talán nem olyan látványos a változás. Én 30-as éveim elején járok, és a mai napig huszonéves srácnak néznek. De most nem magamhoz akarom hasonlani őket, mert ez egyedi eset a pasik körében is. Az idősebb fiatalos emberek ha jól gondolom, kevesebben vannak mindkét nemnél.


Hallottam arról, hogy a nők bőre hamarabb öregszik. Nem tudom, hogy ez igaz-e.


Viszonylag jó vagyok biológiából, de az embertan jelenleg nem az erősségem. Ezért kérdezlek titeket, hogy mit tudtok erről.


2022. febr. 1. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

A lányok alapjáraton hamarabb is érnek meg mint a fiúk ezért általánosságban elmondható hogy kicsit hamarabb kezdenek "öregedni"


Viszont ők furcsa mód tovább is élnek átlagban mint mi, fiúk:D

2022. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, hogy mivel hamarabb érnek, ezért hamarabb is kezdenek öregszeni. De nem tudom, hogy ennek mennyi tudományos alapja van.
2022. febr. 1. 12:10
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Ami a bőr öregedését illeti, ott ne felejtsük el a nap mint nap felvitt vakolatot, amit az arcukra kennek, illetve az agyon napozást, szolizást, ami határozottan öregíti a bőrt.
2022. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

biológiailag nincs alapja.

sőt a nők bőre alatt több a zsír, így elvileg kicsit kevésbé kéne ráncosodnia, mint a férfiakénak

annak nincs jelentősége, hogy kinél milyen hamar kezdődik a nemi érés.

30 éves korig már elég sok különféle környezeti hatás érte az embert, így kijön, ki mennyire figyelt magára. pl. ahogy előttem is írták, eddigre megbosszulja magát a sok napozás és szoli

azt tudom még elképzelni, hogy mivel a vonzalom többé-kevésbé kötődik a termékenységhez, nőknél jobbat szemet szúrnak az idő haladtának jelei, mint a férfiaknál

2022. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

El kell hogy keserítselek kérdező. A nők már huszonéves korukban öregszenek. Sőt, a férfiak is. Mind, kivétel nélkül. Mert így működik az emberi élet. Van azonban egy még fontosabb dolog. Ahány ember, annyi eset. És mind nagyon más. Húzhatsz vonalakat és kategorizálhatsz, ezekbe a dobozokba meg berakhatod az embereket, de ez mind önkényes.


Az ember megszületi egy adott mikrokörnyezetbe. Ez azonnal elkezdi alakítani a jellemét, tulajdonságait, szokásait. Nagyon sokféle mikrokörnyezet van, és minden ember más (genetikájú), így azonos környezet is mássá teszi az embert (vizsgáld a testvéreket). Az emberi szervezet többféle szempontból éri el a növekedésének határát és ez is változik. Például a szexualitás kialakul tizenéves korban, jellemzően a fiúknál pár évvel később. Utána már a "visszafejlődés" következik. Az más kérdés, hogy ennek milyen látható jelei vannak, a gyakorlatban a "képesség" akár halálig megmaradhat. De lesznek, akiknél ez sokkal hamarabb "befejeződik". A szellemi képesség viszont még huszonéves korban is bőven fejlődhet. De ennek is lesz maximuma a harmincas korban, utána a "fejlődés" valójában a tapasztalat adta magabiztosság.


Bármely külső (látható) jegy eltérően változik. Ez erősen függ a személyiség adottságaitól, az életmódjától, étrendjétől, szokásaitól és egy sor más dologtól. Az más kérdés, hogy ezzel az adott személy tisztában van-e, és az is más dolog, hogy egyiket másikat alakítja-e optimálisan. Nyilván felsorolható sok konkrét jellemző, amelyekre statisztikusan a nők érzékenyebbek (hamarabb öregszenek), és ugyanez érvényes a férfiakra is. Ennek azonban semmi jelentősége nincs.

Ráadásul ez erősen szubjektív. Vannak emberek, akik különböző testi tulajdonágikra hiúak, ezért különös gondot fordítanak rá. Láttam esetet, mikor ez ellenkezőleghatot, máskor jótékonyan vagy sehogy.


Gyakori, hogy idősebb embereket fiatalosnak neveznek sokan. Objektív orvosi vizsgálat könnyedén kimutatja, hogy sokfélék, (nagy tömegben) kevéssé térnek el másoktól, bár több a "jobb" mutatójuk. Egyben vannak fölényben egyöntetűen kortársaikkal szemben. Szellemileg nyitottak, érdeklődők, ebből következően jobban vigyáznak magukra (abszolút "önző" dolog: tudják, hogy a fittség az alapja a jó kondíciónak, ami feltétele az érdeklődő szellemiségnek, ami viszont erősen visszahat a fittségre, ugyanis tudatosan akarják, ezért könnyebben tesznek is érte). A fiatalosság látszata a szem kisugárzásából adódik, ami viszont a lélek tükre. A fiatalos, érdeklődő, jó humorú szellemé.

2022. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"azt tudom még elképzelni, hogy mivel a vonzalom többé-kevésbé kötődik a termékenységhez, nőknél jobbat szemet szúrnak az idő haladtának jelei, mint a férfiaknál"

Pont ezt akartam írni. Szerintem is a vonzó nők nemi jellege, ideálisnak mondható megjelenése inkább hajlik a fiatal, szinte gyerekszerű kinézet felé (pl. puha ruganyos bőr), a vonzó férfiak pedig (bár ez korszakfüggő is) inkább a marcona harcosok, de legalábbis az érett, gyermekitől távolabb álló kinézetűek. Vagyis kb. ugyanúgy öregednek, de a nők 30-40 évesen lassan kifutnak az ideális korból, a férfiak viszont épp akkor kezdenek "ideálisak" lenni.

Persze most direkt kisarkítottam a dolgot a kérdés miatt.

2022. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Tudtommal a férfiak több kollagént termelnek átlagosan. Ettől rugalmas az ember bőre. Így a férfiak átlagosan később ráncosodnak.


Plussz a nők 30-40 éves korukra átesnek a terhességen, aztán meg a nyakukon lóg egy visító sz@rógép. A férfiakat tálán ez nem érinti olyan erősen a, terhesség biztosan:)

2022. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
A Gének számítanak
2022. febr. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!