Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szükségszerű -e, hogy bármely...

Prokopf kérdése:

Szükségszerű -e, hogy bármely faj egyedszáma csökkenjen, amennyiben a faj egyedei halhatatlanok?

Figyelt kérdés
Kedves covidosok és covidjelöltek! Az utolsó kérdésem az "Eternals" című film, Rosenbergék hologenomja, és az ún. "vakok háza" problémája (lényege: a vakok fel-le kapcsolgatják a villanyt, és mégcsak nem is tudnak róla, lásd. "Űrpiknik", Einstein, fénysebesség, gravitációs hullám értelmezés stb.) kapcsán merült fel bennem. Mivel minden vélemény érdekel, szavazást is indítok.

2022. febr. 3. 08:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem érdekel (egy paradoxonhívő)
Jobban szeretem a farkast a pásztorkutyánál
Ez fárasztó (😉)!
Szerintem a bolyintelligencia inkább a hangyák terméke, mint a királynőé (egy internetező)
Szerintem, ha "x=x+1", akkor "x=?" meg "1=?"
Szerintem "Darwin+Lamarck+Rosenberg=?" ez itt a kérdés!
Inkább a lépcsőt választom, mint a liftet (mondta vmikor a mozgólépcső feltalálója)
Ezt én hál'istennek nem értem.
21 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Korlátozott környezeti források esetén igen. Ha az életfeltételek korlát nélkül rendelkezésre állnak, akkor nem.

Másik megoldás lehet az, hogy mivel halhatatlanok az egyedek, nem kell nekik semmi, mert ugysem halnak meg. A környezethez sem kell alkalmazkodniuk, mert megszünik a túlélés fogalma számukra.

2022. febr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 krwkco ***** válasza:
100%

Ha az egyedek halhatatlanok, akkor hogyan csökkenhetne az egyedszám?

Összeolvadnak?

2022. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A válaszhoz pontosabban kellene definiálni a halhatatlanságot.

Csak természetes halált nem halnak, azaz nem öregednek, vagy kompletten képtelenek bármitől is megförmedni?

Továbbá képesek-e szaporodni?

Mert, ha képtelenek meghalni akkor már magában mitől csökkenne a létszámuk, ha meg még szaporodni is képesek, akkor nem hogy csökken, hanem nő.

2022. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Jap, kéne egy halhatatlanság fogalom, de addig egy egyszerű válasz:

Ha tudnak szaporodni

-és el tudják tartani az utódokat is, nem szükséges

-és nem tudják eltartani az utódokat szükséges


Ha nem tudnak szaporodni:

-és a jelenlegi populáció megfelelő számú, nem szükséges

-és a jelenlegi populáció száma túl magas, szükséges

2022. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Hibrid megoldás lehet szerintem, ha az erőforrások csökkennek hibernálással bizonyos egyedek megszüntetik erőforrás igényüket, mikor később nő az erőforrások mennyisége, újra aktiválják magukat, majd ha még annál több erőforrás is lesz, mint mielőtt csökkent volna az erőforrás és maximális egyedszámot látott el, akkor esetleg szaporodnak.
2022. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Csökkenni úgy is tud az egyedszám, hogyha másik bolygóra költöznek (már ha tudnak, értelemszerűen).
2022. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Léteznek halhatatlan élőlények, pl. baktériumok és sokkal többen vannak, mint bármelyik halandó többsejtű.
2022. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 krwkco ***** válasza:
100%

A baktériumokra nem mondanám, hogy halhatatlanok a szó klasszikus értelmében. Csak a genetikai anyaguk sok példányban létezik és ezért mindig marad belőle valamennyi.

Sok-sok egypetéjű ikertestvérük, klónjuk van, de attól, mint egyén elpusztulnak, ha olyanok a körülmények.

2022. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#1

Gratula, de ilyen jó válasznál kutya kötelességed tovább lépni!

#2

Krwkco válaszolj is magadnak!

#3 és #4

Szándékosan nincs definiálva.

#5, #6, #7

A halhatatlanság feltételezi az intelligenciát?


Milyen lenne egy halhatatlan faj egyedének a viszonya a saját fajához?

2022. febr. 3. 15:06
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

"Szándékosan nincs definiálva."

Akkor legyél szíves, mert így nem tudjuk, tulajdonképpen miről beszélünk.

2022. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!