Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kiáltanak "konteóst"...

Miért kiáltanak "konteóst" rögtön amikor az ember egy olyan egyszerű és világos kijelentést tesz miszerint beteg nélkül nincs kereslet sem?

Figyelt kérdés

Tehát az egészségügy nem a megelőzésre épül hanem a kezelésre.

A gyógyszergyártóknak meg kezelésre, betegekre van szükségük.


Miért olyan nehéz sokaknak átlátni az összefüggést?


2022. febr. 11. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezért kiáltanak konteóst, hanem amikor mindenféle ostobaságot képzel mögé az ember (illetve ha mindezt nyíltan hirdeti is). Pl hogy a gonosz gyógyszerészek direkt mérgezik az embereket a gyógyszerekkel, mert ők akarnak maguknak betegeket gyártani, és hasonló agyatlan okfejtések tartoznak már a konteó kategóriába.
2022. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%

A konteó inkább ott kezdődik mikor alaptalan összeesküvés-elméleteket gyárt az ember, például ,hogy direkt mesterségesen fejlesztették ki mondjuk a COVID-ot a profit miatt. Holott igazából bőven van elég betegség/ beteg a világon s van ami ma sem gyógyítható, felesleges lenne direkt újakat létrehozni. Hát nem?


Amúgy meg a “megelőzés” inkább az embereken múlik mintsem az orvosokon. Egy orvos mit tud beleszólni a te mindennapi tevékenységedbe egész életeden át? Kötelező jelleggel kényszerítsenek mindenkit ,hogy mondjuk konzultáljanak táplálkozás tanácsadókkal, személyi edzőkkel, rendszeresen járjanak ilyen-olyan szűrővizsgálatokra stb-stb? Jobb esetben mindenki szinte azt csinál a testével amit akar (legalább is amíg azzal nem szól bele mások testi épségébe, ugye…). Az orvosok annyit tehetnek ,hogy igyekeznek segíteni ha baj van.

2022. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Minden meggyógyult beteg egy elvesztett vásárló.
2022. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Minden meggyógyult beteg egy elvesztett vásárló."

Nem éppen. Ezt úgy hívják, hogy visszatérő vásárló. Hisz az átlaz ember az élete során igen sokszor betegszik le valami miatt, és értelemszerűen ahhoz nyúl vissza olyankor az ember, amiről tudja, hogy korábban működött.

2022. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Minden meggyógyult beteg egy elvesztett vásárló.”


Inkább minden meghalt beteg. Aki most meggyógyult az tud beteg lenni később s igen nagy eséllyel az is lesz.

Ez nem mondható el arról aki meghalt, rajta már legfeljebb a temetkezési vállalatok keresnek.

2022. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudtommal valamikor a gyógyszergyártás állami kézen volt mint közérdekű dolog és valamiért átkerült magánkézbe. Azóta nem lett sokkal több gyógymód kifejlesztve mint ami előtte is megvolt. A penicilin, talán az orvostudomány legnagyobb vívmánya a mai napig, pont azokban az időkben fejlesztődött ki.

Érthető okok miatt ha ez ne történjen meg akkor, a mai napig nem lenne antibiotikumunk.

2022. febr. 11. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát az egészségügy nem a megelőzésre épül hanem a kezelésre.

A gyógyszergyártóknak meg kezelésre, betegekre van szükségük."


Azért mert így ez nem igaz.

Az ilyen "baromságok" általában Amerikából jönnek, laza 10-15 éves késéssel - bár talán most már a folyamat felgyorsult.


Az Egyesült Államok privatizált és profitorientált egészségügyére sok esetben igaz ez a felvetés, viszont ha ezt összeveted egy másik privát TB rendszerrel rendelkező országgal, mondjuk Svájccal akkor már teljesen más a helyzet. Utóbbinál a biztosításod nő ha kiugróan egészségtelenül sikerült élned és csökkenthető ha odafigyelsz az egészséged megőrzésére pl:

-finanszírozza a sporttevékenységek egy részét (pl fitness és uszodabérletek)

-rendszeres szűrővizsgálatokat biztosít

-támogat egyéb kiegészítő dolgokat ( pl gyógy/sportmasszázs )


Ezekkel szemben a magyar eüről lassan el lehet mondani, hogy nincs. nem ugyanolyna biztosítási és EÜ rendszerek vannak a világban, nem ugyanolyan a prevenció és az ellátás, a gyógyszerelobbi és a várható élettartam.


[link]


Persze a piacok és a szokások sem ugyanazok: míg az amerikai minden szarra gyógyszert szed, addig a svájci az orvosi igazolás nélkül lehet 3 napot távol a munkából ha megbetegedne az átlag magyar pedig nem szed semmi ( max valamit bekap az évtizedek óta futó 5-6 gyógyszer valamelyikéből, vidéken meg isznak inkább páliunkát.. ) és bemegy betegen dolgozni.


Most akkor az amerikai gyógyszerlobbi az ugyanolyan mint a magyar? Ugyanazok a feltételek, a működés és a szokások? Szerintem messze nem :D

Szerintem kérdező? Te is kilószámra szeded a gyógyszert vagy nálad sincs otthon semmi mert nincs rá szükséged?


"Tehát az egészségügy nem a megelőzésre épül hanem a kezelésre."


A megelőzés valahol ott kezdődik, hogy a gyereket sportra ( mert jó buli és segít a keringési szervrendszer karbantartásában) és táplálkozásra neveljük ( nálunk is említésre méltó a gyerek/fiatalkori elhízás aminek az oka a helytelen táplálkozás ) és ezek után jönnek a preventív dolgok, szűrések,vizsgálatok hogy időben kiderüljön ha valami gond van. ( Egyik haveromnak gyerekkora óta remeg a keze, de nem foglalkoztak vele. 30 évesen majdnem teljesen lebénult néhány hét alatt, akkor derült ki, hogy jaa hát ez szklerózis-multiplex.. )


Az nem a gyógyszergyárak hibája, hogy az átlag magyar nem ad az egészségére és amikor 40 évesen eljut az orvoshoz akkor már akkora a hibalista, hogy az egy autó esetében már gazdasági totálkár lenne.


ÉS ahogy írták: a meggyógyult beteg az visszatérő vásárló. Érdemes megnézni az egészségügyi ellátórendszer és az orvostudomány ( meg persze a gyógyszeripar )fejlődésével hogyan nőtt meg a születéskor várható élettartam:


[link]


Szerinted ki szed be több gyógyszert? Aki 45 vagy aki 75 évig él?

2022. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Minden meggyógyult beteg egy elvesztett vásárló."


A halott beteg az elvesztett vásárló. A gyógyszergyártóknak piaci érdeke az, hogy te sokáig élj. Még csak azt a konteót sem lehet beleképzelni az egészbe, hogy majd ők közösen titokban mérgeznek téged egy világméretű összeesküvés részén (ami amúgy is lehetetlen). Nézz már szét, milyen az átlag ember:

- Nem mozog.

- Szemetet zabál.

- Sokan rendszeresen isznak, dohányoznak.

- Nem alszanak eleget.

Miért kéne nekik beteg embereket gyártaniuk? Megteszik ezt az emberek magukkal is.


"Tudtommal valamikor a gyógyszergyártás állami kézen volt mint közérdekű dolog és valamiért átkerült magánkézbe. Azóta nem lett sokkal több gyógymód kifejlesztve mint ami előtte is megvolt. A penicilin, talán az orvostudomány legnagyobb vívmánya a mai napig, pont azokban az időkben fejlesztődött ki."


Nem, soha nem volt olyan, hogy a gyógyszerkutatás vagy gyártás kizárólag állami kézben lett volna (a kommunista országokat most hagyjuk, ott sem azért volt állami kézben ez az iparág, mert különleges státuszban lenne, hanem mert szimplán minden ott volt).

A penicilin felfedezése is egy véletlen volt, a felfedező szerint is és semmiféle állami gyógyszerkutatáshoz nem volt köze.

2022. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 2*Sü ***** válasza:
100%

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a köztisztasággal foglalkozó cégeknek szüksége van „keresletre”, tehát a működésük nem az utcai szemetelés megelőzésére épül, hanem a szemetelésre.


Nézd meg csak a magyar egészségügyet. Sok területen kevés egészségügyi dolgozó – orvos, nővér, asszisztens stb… – van, azok is leterheltek. Mi lenne, ha fele annyi beteg lenne? Az egészségügyi dolgozók nem lennének leterhelve, kevesebb eszköz, anyag, így kevesebb pénz kellene az egészségügy működtetéséhez. A fizetésüket ugyanúgy megkapnák, hiszen az az általad befizetett társadalombiztosítási járulékból jön. Az emberek fellázadnának a változatlan tb-járulék miatt, azért, mert kevesebb a beteg? Nem valószínű. Nem a keresletet húzzák fel a kínálathoz, hanem a kínálat próbál lépést tartani a kereslettel.


Az egészségügy nem a megelőzésre épül? Nem azt mantrázza minden háziorvos, szakorvos, egészségügyi szakember, hogy szokj le a dohányzásról, fogyassz kevesebb alkoholt, mozogj többet, egyél változatosabban, ne húst egyél hússal, aludj rendesen stb…? És megfogadjuk? Sokan igen, de a túlnyomó többség nem (alapvetően én sem). Oké, ez fertőző betegségek, meg lábtörés ellen nem véd, de egy raklap betegséget megelőzne. Nem kell keresletet generálni, generáljuk mi azt magunktól is, az orvosok ajánlásai ellenére is.


A gyógyszergyártás az már kicsit más tészta. Ott vannak szürke dolgok. Persze valódi betegségek elleni valódi gyógyszerekből is lehet kaszálni, de ha valakinek a bevétel a fő cél, akkor még betegekre sincs szüksége. Az emberek azt az áldozatot nem akarják meghozni az egészségükért, hogy leszokjanak a cigiről, vagy szokásukká tegyék a testmozgást, de arra azért hajlandók, hogy bekapjanak valami pirulát. Így aztán el lehet adni X vitamint egy olyan embernek, akinek amúgy nincs vitaminhiánya, így a pirulák szedésével semennyivel nem lesz egészségesebb. Meg el lehet adni büklebakk mag kivonatot, ami bár nem igazán használ, de legalább az egészségért való cselekvés illúzióját tudja kelteni. Sőt, aki kicsit jobban él, annak el lehet adni 10-szer drágábban pontosan ugyanazt, csak színesebb, szagosabb csomagolásban, meg mindenféle marketing bullshittel megszórva.

2022. febr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a fórumon idáig akire konteóst kiáltottak - az az is volt.
2022. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!