Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy riolitot a vízbe...

Ha egy riolitot a vízbe dobunk, a kőzet elkezd ¸¸buborékozni˝?

Figyelt kérdés
Van egy kőzetem,és nem tudom eldönteni,hogy riolit-e,vagy horzsakő.A horzsakő állítólag kicsi sűrűsége miatt,a vízen úszik.De ez nem úszik a vízen,hanem elmerül.Ellenben rögtön buborékok jelennek meg rajta.Kinézetre meg lehetne éppen horzsakő,de riolit is.(szerintem inkább horzsakő,de hát elbizonytalanodtam,hiszen nem úszik a vízen.
2010. szept. 11. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Wiki szerint a horzsakő a riolit egy fajtája. [link]

"Horzsakő - nagyon könnyű, likacsos szerkezetű a belőle hirtelen eltávozott gázok, gőzök miatt."

Bár nem értek hozá... :S

2010. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem baj,sokat segítettél,köszi!:)Azt hiszem ez egy horzsakő!:)De majd ha lesz időm megkérdezem a földrajztanáromat.
2010. szept. 12. 11:49
 3/3 anonim válasza:

Szia remélem nem írok túl későn:)))

A horzskövet onnan ismered meg a legjobban hogy a sarokreszelő "habos kő":) amit a boltban árulnak az horzsakő.

a riolit sokkal sokkal nehezebb.

2011. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!