Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mondanátok endoterm kémiai...

Mondanátok endoterm kémiai reakciókat?

Figyelt kérdés
Pl:vízbontás
2010. szept. 12. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Endoterm reakció például a legtöbb felépítő folyamat (bizonyos redukciók), illetve például a kálium-nitrát oldódása vízben (a víz lehűl)." by wiki

"A mészégetés során energiát fektetnek be, tehát ez egy endoterm reakció"

[link]

A higany-oxid csak addig bomlik, amíg melegítjük, ez egy endoterm reakció. [link]

2010. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
KCL+H2O
2010. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy jegyeztem meg, hogy melyikek az endoterm és melyikek az exoterm folyamatok, hogy azt a szót, hogy "exoterm" könnyebb kirakni gyufából... :-D
2010. szept. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
endoterm pl a metán vízgőzös bontása, a krakkolási és hidrokrakkolási folyamatok, Fischer-Tropsch szintézis, ammónia bomlása stb
2010. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gyufás exotermes válasszal magyaráztam el a húgomnak és bejött :)
2010. szept. 14. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig úgy értelmesebb lett volna, ha úgy magyarázod el, hogy exo=ki, endo=be, tehát exoterm esetén kifele megy a hő, míg endoterm esetén befele.

Azért az ilyen előtagot, mint az exo, csak ismeri. Pl exobolygók.

2010. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok (02:20)


Kedves kérdező! Örülök, hogy segíthettem!


Kedves előző válaszoló!

Ha tudná a jelentését és NEM KEVERNÉ(NK) ÖSSZE, akkor nem lenne ez a kérdés. Pont ezért jó a gyufás példa. És eléggé hülyeség ahhoz, hogy könnyen megjegyezze az ember.


Tehát az "exo-" előtag azt jelenti, hogy "ki". pl. exobolygók, tehát kibolygók? :-P

2010. szept. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!