Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van hivatalos neve annak a...

Van hivatalos neve annak a csillagnak, ami régen itt volt a Naprendszer kialakulása előtt?

Figyelt kérdés

2022. márc. 2. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen csillagnak?
2022. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik csillagra gondolsz?

A naprendszerek nem csak álldogálnak, azok keringenek is, méghozzá nem valami pontos pályán. Valamelyest változnak a szomszédok és a pozíciók.

2022. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én annak az első (esetleg második) generációs csillag nevére vagyok kíváncsi, ami a Nap előtt volt itt - már ha adtak neki nevet.
2022. márc. 2. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hiába ismétled meg, akkor se lehet érteni.

Konkrétan ezen a pályán, ahol most a Nap megy, nem volt csillag.

A környéken volt szupernova robbanás, és ennek hatására tömörödött be az itteni gáz, és keletkezett végül a Nap.

Szerintem ezek a szupernovák nem kaptak külön nevet. 5-6 milliárd év távlatából nehéz lenne visszakövetni, hogy pontosan milyen jellemzőik voltak, akkor meg minek név?

2022. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
Kérdező, szerintem szerencsésebb lett volna úgy feltenni a kérdést, hogy van-e neve annak a csillagnak, amely szupernóva-robbanásából keletkezett a Nap.
2022. márc. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem közvetlenül a robbanásból keletkezik.

Az csak elindít egy lökéshullámot, ami - ha szerencsés területen megy át - akkor összenyomja a gázt, ami ott van, és abból keletkeznek új napok.

A mi szomszédunk is pont így keletkezett, a mi napunkkal együtt.

2022. márc. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha körülnéznének a csillagászok, akkor lehet hogy találnának, a pályája, sebesége alapján egy galaxist, ami mondjuk 6 milliárd évvel ezelőtt errefelé keringett. És annak valamelyik csillaga, lehet hogy pont a mi naprendszerünk jelenlegi helye környékén volt. De ennek nincs nagy jelentősége, mert a mi galaxisunk, valószinűleg jó messze járhatott a jelenlegi helyzetünktől.
2022. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!