Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Esőerdők nélkül világszinten...

Esőerdők nélkül világszinten felgyorsulna a globális felmelegedés?

Figyelt kérdés

2022. márc. 21. 18:42
1 2
 11/15 NTBS ***** válasza:
0%
Igen és sok más folyamat is beindulna.
2022. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 sadam87 ***** válasza:
40%

#9

"A fotoszintézis sötét fázisa o2-t használ, és co2-t termel. "

Ez nem nagyon igaz. A fotoszintézis sötét szakasza során CO2 kötődik meg. (Az oxigén a fényszakasz során képződik.)

Amire te gondolsz, az valószínűleg az, hogy éjszaka (sötétben) a növények is CO2-t termelnek és O2-t bocsájtanak ki. Csak ezt nem a fotoszintézis során teszik (annak egyik szakasza sem megy végben sötétben), hanem úgyanúgy biológiai oxidáció során, mint mi.

2022. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12

Sjujj! Köszönöm a helyre igazítást, tényleg hülyeséget írtam. Full összekevertem, rég volt már...

2022. márc. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Mézga Krisztina ***** válasza:

1-es

Nem olvastál figyelmesen., bocs. A kérdező ESŐerdőkről, s nem őserdőkről kért információt. Te végig őserdőkről beszéltél, holott a kettő nem uaz. Nagyon nem uaz.


[link]

2022. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Ugy tudom, hogy az esőerdők által termelt oxigén mellett komoly mennyiségű széndioxidot termelnek a fák alatt összegyűlt levelek rothadása. :)
2022. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!