Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nem az a spermium ért...

Ha nem az a spermium ért volna célba akkor amikor megfogantam, hanem egy másik, akkor is ugyanaz lennék, aki most vagyok?

Figyelt kérdés
bocs ha hülye kérdés, de érdekel:)
2008. dec. 17. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Más lennél, és az is lehet, hogy ellenkező nemű.
2008. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Más lennél - csak annyiban ugyanaz, hogy ugyanúgy a szüleid gyereke lennél, az ő adottságaikkal - és a környezet, a nevelés is ugyanolyan lett volna.
2008. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
23%
Ez jó kérdés !Ezen én is gondolokotam márt!Nem biztos az se ,hogy te lennél szerintem nem?Mert ugyehát akkor másik spermium fogant volna meg!Valószinü akkor most te nem élnél hanem a másik spermium!Bár kitudja,erre még a tudos se tudnának válaszolni!Azért ha jól belegondoltok!
2008. dec. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Ja, pont ugyanaz, csak az a különbség, hogy...
2008. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon érdekel a kérdés, illetve annyival bővítve, hogy ha én is lennék, akkor is ezzel a tudattal lennék-e. Valahol ez talán a lélekkel is összefügg, bár aki a testet és a lelket nem tudja különválasztani, az nyilván nem egészen ért egyet ezzel, de ha a test én lennék, akkor a lélek is benne?
2008. dec. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a véleményeket.

igen, engem is főleg ez a tudat dolog érdekelne, hogy vajon ugyanilyen belsővel rendelkeznék e, mint most...?:)

érdekes ezen elcsodálkozni, hogy ennyi múlt az egész.

2008. dec. 18. 07:43
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem tuti más lennél, ha nem is gyökeresen, de biztos lennének olyan tulajdonságaid, amik most nem jellemzőek rád. Gondolj bele a kétpetéjű ikrek helyzetébe...egy petesejt, két spermium...egyidőben. És mindegyik más...nem egyformák.
2008. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanaz a környezet, más gének, kicsit más lennél, de nagyjából hasonló. Mivel a testvérek közötti különbségek nagyrésze abból fakad, hogy ki hanyadik testvér, ez nálad nem játszana, így nagyjából ugyanaz lennél, aki most.
2008. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy kivétellel (magamat bővítem az előző után): ha más neműnek születsz, na AZ környezetváltozást jelent erősen. De amúgy ha a nem marad, akkor áll amit mondtam.
2008. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Ez attól függ, hogy min múlik az, "ki" leszel.


Mivel a fogantatás után közvetlenül nem igazán beszélhetünk személyiségről (még nincs agyad), ezért olyan sincs, hogy "ki" az a sejt. Tehát amikor eldől, hogy melyik spermium ért célba, akkor nem dőlt el, hogy ki vagy.


Fokozatosan alakul ki a tudat, és egyszer lesz egy pont, amikortól kezdve van tudat és lehet azt mondani, hogy már "valakiről" van szó. Ez a pillanat lehet, hogy a magzati korban következik be, de még az is lehet, hogy a születés után valamivel.


Van olyan vélekedés is, hogy a személy élete a fogantatáskor kezdődik, és nem pl. az agy kifejlődésétől függ. Ebben az az érdekes, hogy ezt általában a vallásos és idealista állásponton szokták mondani, akkor viszont egyéb okokból megint csak nem a spermától függ, hogy "ki" fog megszületni.


Ezt a kérdést tehát nem lehet eldönteni a mai tudásunk szerint, de szerintem nem szólnak komoly érvek amellett, hogy a "melyik spermium ért célba" kérdés erősen összefügg azzal, hogy "ki" fog megszületni. Más spermiummal talán megszülethetett volna ugyanaz a személy, bár más tulajdonságokkal.

2008. dec. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!