Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Univerzum egy tárgy?

U. Xorter kérdése:

Az Univerzum egy tárgy?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 10. 20:04
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
20 szavazat
1 2
 1/11 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Az univerzum nem egy tárgy.
2022. ápr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha az univerzum egy tárgy lenne akkor a bolygók és a csillagok lennének az atomok amik alkotják az élőlények meg a quarkok ami meg elképzelhetetlen szóval nem
2022. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Akar veheted egy targynak is. Jo bonyolult, de egy targy. Ahogy egy auto is egy targy pedig eleg bonyolult, ugy lehet az Univerzum is az.
2022. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3# attól függetlenül nem egy tárgy túl összetett és végtelen ahhoz hogy tárgynak nevezzük de még élőlénynek is csak képletesen lehet nevezni ez igazából egy városhoz hasonlítható egy rendszerhez
2022. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 LeonScottKennedy ***** válasza:
57%
Anyám ezek az éles kommentek lecsapolják az agysejteimet.
2022. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy számítógépers szimuláció
2022. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Az univerzum sok tárgy. Ha reggelig írnám a nullákat az egyes után, még annál is sokkal több tárgy.
2022. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Már azelőtt tudtam, hogy ki írta ki a kérdést, hogy rámentem volna.
2022. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyag és tér
2022. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A világegyetem 13,7 milliárd évvel ezelőtti feltételezett keletkezését ősrobbanásnak nevezzük. Az elnevezés annyiban megtévesztő, hogy nem robbant fel semmi, hanem az anyag és a tér tágulni kezdett. Ennek következtében a később létrejött galaxisok (galaxishalmazok) egymástól mért távolsága ma is folyamatosan növekszik. A tér tágulása egyben azt is jelenti, hogy minden galaxis minden galaxistól távolodik, és annál nagyobb sebességgel, minél messzebb vannak egymástól. Nincs középpont, vagy ha úgy tetszik, a világegyetem minden pontja 13,7 milliárd évvel ezelőtt középpont volt. Az elméletet Hubble megfigyelései alapozták meg a galaxisok fényének vöröseltolódásáról, amit később a minden irányból érkező kozmikus háttérsugárzás ténye megerősített.
2022. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!