Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted van/lehet élet a...

Szerinted van/lehet élet a Földön kívül?

Figyelt kérdés
Nem véletlenül választottam ezt a kategóriát, tudományos érveléssel megalapozott véleményeket szeretnék olvasni.

2022. ápr. 12. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kizárt, hogy egyedül legyùnk. Pusztán csak az óriási számok miatt, (én életnek tekintek egy baktériumot is ami nem a földön fejlödött ki). Amennyiben végül kiderül, hogy mégis akkor meg számomra egyértelmüen egy kísérlet világ vagyunk és valahol magasabban léteznek más lények.
2022. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az univerzum mérete alapján azt mondanám, hogy igen.

Az már egy másik kérdés, hogy pont a mérete miatt kétségbe vonom, hogy valaha is találkozni fogunk más intelligens lényekkel. De bakteriálist egyáltalán nem zárom ki, hogy találunk, ha elég ideig fennmarad az emberiség.

2022. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe véve az univerzum hatalmas méreteit elég valószínűnek tartom, hogy van élet más égitesteken is. Persze tudomást szerezni róluk már egy jóval nehezebb feladat. Tekintve, hogy eddig a saját bolygónkon kívül csak a Holdon jártunk és pusztán pár évtizede kutatunk modern eszközökkel más életformák után ezért még sokáig el fog tartani amíg rájuk akadunk (már ha valaha sikerül).
2022. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
77%
Nem, csak ezen a szaros kis földön van, a többi univerzum csak úgy potyára lett teremtve, dísznek.
2022. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 2*Sü ***** válasza:
92%
Sem a Föld, sem a naprendszer, sem a galaxisunk nem tűnik semmilyen szempontból különlegesnek. Nyilván nem ismerjük azt, hogy adott paraméter határok között mekkora eséllyel alakulhat ki élet, de nincs okunk azt gondolni, hogy ez valamiféle extrém kis valószínűség lenne. Tekintve, hogy a becslések szerint van az univerzumban nagyságrendileg 10 billió galaxis, és átlagosan minden galaxisban 100 milliárd csillag, és a csillagok körül nem ritkák a bolygók sem, így eléggé valószínűtlen, hogy ebben az elképzelhetetlenül hatalmas univerzumban kizárólag egyetlen bolygón alakult volna ki élet, nehéz feltételezni azt, hogy az élet kialakulásának a valószínűsége egy a százkvadrilliárdhoz, és pontosan egy bolygó alakult ki élet.
2022. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy de a Föld az általunk ismert élet szempontjából elég különlegesnek tűnik. Pont ilyen távolságra egy pont ilyen csillag körül pont ekkora nagy holddal stb nem nagyon van. Szóval ha valaha is találunk életet a baktériumi szinteken túl az teljesen más lesz és máshogy alakult ki mint itt a földön. Én nem hiszem, hogy valaha is találunk ilyent de ez az én véleményem.
2022. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Élet lehet. Inteligens civilizáció már elég kis eséllyel. Olyan ami t3rben és vagy időben elérhető közelségben van az kizárt.
2022. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas mák hogy adott feltételek létrejöttek ezen a helyen hogy kialakulhasson az élet legalább bakteriális jellegű formája. Szerintem ritka lehet az élet az univerzumban.
2022. ápr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

"Szerinted van élet a Földön kívül?"


Teljesen irreleváns, hogy szerintem van-e. Amíg nem találunk, addig lehetetlen megmondani, hogy van. Ahhoz, hogy kijelentsük, hogy nincs, minden egyes bolygót, holdat, aszteroidát és üstököst át kellene vizsgálnunk rendkívüli alapossággal az egész univerzumban. Ez természetesen sosem történhet meg, fizikai akadálya van, így számunkra az idegen élet megléte megcáfolhatatlan.


"Szerinted lehet élet a Földön kívül?"


Abszolút. Nagyon egyszerű élettel, illetve akár picit bonyolultabb mikroorganizmusokkal tele lehet az univerzum, még a galaxisunk is. A többsejtűség kialakulása viszont már nagyon valószínűtlen (nekünk is kellett több, mint 1 milliárd év ehhez a relatíve pici evolúcióhoz), és sokkal több az esélye annak, hogy abban az 1 milliárd évben kihal az élet, annak már számtalan oka lehet. Teljesen elképzelhetetlen, hogy milyen sok alkalommal a földtörténetünk során mennyire szerencsések voltunk, hogy az élet nem pusztult ki teljesen, és valahogy, nagyon keszekusza úton, rengeteg totál véletlen szerencsés eseménynek köszönhetően, eljutottunk a modern emberig. Tehát a többsejtűség már eleve klasszisokkal valószínűtlenebb más bolygókon, aztán az egyszerű állatok kialakulása, és egyébként meg ha nincs szelekciós nyomás arra, hogy kijöjjenek a vízből, ki se jönnek. Az is hatalmas szerencse volt a mi földtörténelmünkben, ami egyáltalán nem kell, hogy szükségszerű legyen idegen bolygókon. És igazából elmondható, hogy minél bonyolultabb és intelligensebb életformát várunk, annál exponenciálisan kisebb az esély, hogy öntudatos, intelligens élet keletkezhetett. A mi intelligenciánkat egyetlen szerv adja, az agy. Egy idegen bolygón, teljesen újféle génállománnyal és DNS-el rendelkező életforma majd pont kifejleszti az agyat? Hát, ahogy mondtam, ahogy haladunk az intelligencia felé, az esélyünk exponenciálisan csökken az abszolút valószínűtlen felé. Tehát, lehetséges, hogy van? Abszolút, mikroorganizmusok formájában! Onnantól pedig az esély exponenciálisan csökken minden egyes evolúciós lépéssel. Van? Nem tudni.

2022. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha az élet véletlenül keletkezett, akkor képtelenség, hogy csak egyszer történjen meg a 14 milliárd éves univerzumunkban.
2022. ápr. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!