Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi áll a "fénytörés" nevezetű...

Krwkco kérdése:

Mi áll a "fénytörés" nevezetű hoax mögött?

Figyelt kérdés

A fény nem tűnik olyan dolognak, mint ami el tudna törni, mint pl. egy váza. Mégis azt mondjuk, hogy fénytörés meg törésmutató, mintha ez bármit megmagyarázna.

Pedig a fény csak irányt változtat.

100% vannak itt olyanok (vagy olyan), akik tudják, hogy miért. És talán olyanok is, akik szívesen elolvasnák a magyarázatot.

Tudod a választ?



2022. ápr. 12. 19:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Eddig nem tudtam, de most már tudom
12 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/52 Z003 ***** válasza:
100%
A fény sugár törik meg nem a fény. De nem az sem fizikailag ez egy átvitt fogalom, mint mondjuk hogy ha egy egyenes bot megtörik akkor az addig egyenesben kialakul egy hirtelen irány változás.
2022. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

"A fény sugár törik meg nem a fény."

De miért?

2022. ápr. 12. 19:11
 3/52 Z003 ***** válasza:
100%

+ mondatalkotás: De az sem fizikailag....


(bocs csak félig töröltem ki az előző mondatverziót.)

2022. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 Z003 ***** válasza:
100%
Mármint mit miért a fény fotonok nem tudnak megtörni viszont a fénysugár irányában lehet változás. Az irányváltoztatást pedig vagy egy visszaverő felület vagy eltérő sűrűségű közegbe való átlépés okozhatja.
2022. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

"egy visszaverő felület vagy eltérő sűrűségű közegbe való átlépés okozhatja."

De hogyan okozza?

2022. ápr. 12. 19:21
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

Bármekkora örömet is ad minden szóra rákérdezni, attól még le van írva.

[link]

2022. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Én vagyok az egyetlen aki csak a fő kérdést látva azt hitte ,hogy ez az elektrontagadós troll újabb agymenése lesz? :D
2022. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

"Bármekkora örömet is ad minden szóra rákérdezni"

Bízom benne, hogy a végén ki fog derülni, hogy a kérdéseimnek van értelme. Van rájuk válasz. A "miért"-re és a "hogyan"-ra is. És mélyebb, mint az hogy "törésmutató".

2022. ápr. 12. 19:35
 9/52 A kérdező kommentje:

A linkben az első két fejezet csak a fénytörés leírása az iskolások számára: "a kisérletben láthatjátok, hogy így törik a fény, ne foglakozzatok vele, hogy miért. Azért, mert törésmutató."

A harmadik fejezetben már van egy lépés az igazi magyarázat irányába: "A fénytörés oka az, hogy a két közegben eltérő a fény terjedési sebessége."

De ez csak egy lépés a valós okok felé.

2022. ápr. 12. 19:36
 10/52 anonim ***** válasza:
100%
Tevenyereggyártó: én már a listában olvasva egyből tudtam, hogy "sakk-matt tudomány" típusú a kérdés... :-DDD
2022. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!