Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van rajtam kívül más is aki...

Van rajtam kívül más is aki szerint mi élőlények, csak az ősrobbanás "melléktermékei" vagyunk, és igazából jóval kevesebbet ér az élet mint mi azt gondolnánk?

Figyelt kérdés
Ha valaki más véleményen van az is írja le csak ha lehet kultúráltan más véleményét tiszteletben tartva.
2022. ápr. 19. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Önmagában értelmezhetetlen, hogy mi mennyit ér. Kinek? Nekem például édesanyám élete felbecsülhetetlen értékű, és ezen semmit nem változtat hogy az élet véletlen-e, szükségszerűség-e, vagy teremtve lett-e.
2022. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A világban amúgy sem “ér” semmi, semmit. Az ember tulajdonít értéket a dolgoknak, szerinted a Napot érdekli, hogy lètezik-e ember avagy sem?
2022. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
21%
Zzzzzzz
2022. ápr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tislerics Máté ***** válasza:
86%

Az ember, (mint élőlény) ad értelmet, vagy jelentőséget a természetben lezajló folyamatoknak. Így alakultunk ki az evolúció során, miután az általunk életnek definiált természeti jelenség megjelent a Földön.


Minden más kiegészítése ennek a valódi ismeretnek, csak filozófia vagy vallási meggyőződések sokasága.

2022. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy szoktam mondani, hogy 120 éven belül a ma élő kb 8 milliárd ember közül mindenki halott lesz, beleértve a ma született csecsemőket is. Egyénileg nézve nyilván mindenkinek fontos a saját élete és a szeretteié is, de a Föld szempontjából teljesen lényegtelen.
2022. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élet annyit ér, amekkora értéket adsz neki.

Értéket adni pedig csak élőlény, vagy értelmes valami tud, minden másnak lényegtelen minden.

2022. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:
100%

"Van rajtam kívül más is aki szerint mi élőlények, csak az ősrobbanás "melléktermékei" vagyunk, és igazából jóval kevesebbet ér az élet mint mi azt gondolnánk?"

Ha bármikor tudsz egy újabb ősrobbanást csinálni, hogy újjászülessél, akkor tényleg nem kell nagyon sokra értékelned az életet.

De ha erre nincs mód (feltehetően nincs), akkor teljesen mindegy, hogy az élet minek a mellékterméke. Az földi, emberi élet értéke az anyag keletkezésétől független: más tényezők határozzák meg.

2022. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi mellék-, és mi fő termék, nézőpont kérdése.


Más szemszögből nézve pedig: a víz is csak az égés mellékterméke, mégis létfontosságú.

A gyémánt is csak egy folyamat mellékterméke, mégis milliókat ér.

2022. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!