Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valami weboldal ami...

Van valami weboldal ami bemutatja, hogy Magyarországon a különböző megyékben (jó lenne ha akár még kisebb területet is jelölne), milyen madárfajok élnek?

Figyelt kérdés
Szóval megyére vagy kisebb területekre lebontva, erre arra milyen madarak vannak, mekkora számban, stb
2022. ápr. 29. 06:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt nézelődj, én ezt ismerem.


[link]

2022. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A nagy Levin ***** válasza:

Vagy itt:


[link]


10x10 Km-es négyzetekre van osztva az ország. Egy adott négyzetre kattintva megnézhető az adott négyzetben megfigyelt madárfajok neve,száma, előfordulása és a meg nem figyelt fajok is,stb... beállítható a vizsgált időszak is.


Annyi, hogy regisztrálni kell (ingyenes), de szerintem megéri.

2022. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez rohadt jó. Köszönöm
2022. ápr. 29. 18:17
 4/13 A kérdező kommentje:
De durva, azt gondolnám sokkal több madárfaj él Magyarországon. Vagyis csomó helyen zöld kocka van, szóval 25 fajnál kevesea megfigyelt fajok száma. Hát nem sok. Meg amúgy miért van olyan rohadt sok a Kiskunságon? A Dunántúlon miért van ilyen kevés faj?
2022. ápr. 29. 19:07
 5/13 A kérdező kommentje:
Ide lehet kamunévvel és emaillel regisztrálni?
2022. ápr. 29. 19:11
 6/13 A nagy Levin ***** válasza:
100%

"Vagyis csomó helyen zöld kocka van, szóval 25 fajnál kevesea megfigyelt fajok száma. "


Ez azért lehet,mert rövid az észlelések ideje. Növeld az időintervallumot, és nőni fog a fajok száma.

2022. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#4: A fajszegénység mezőgazdasági területekre jellemző főleg, ahol sok hektár búza meg kukorica meg napraforgó váltogatja egymást ott ugye nemigen van élettér, táplálék, fészkelőhely.
2022. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6os értem, köszönöm. Telefonról nem túl átlátható.


7 na igen, viszont az a rész amit írtam teljesen piros, és ott alig van erdő

2022. ápr. 29. 19:54
 9/13 A nagy Levin ***** válasza:
Valamint vannak közkedvelt, és kevésbé közkedvelt helyek. Rámentem random módon egy zöld és egy piros mezőre. Zöld mező 5 megfigyelő, piros mező 24 megfigyelő. Vannak üres mezők is, az nem azt jelenti, hogy ott nem élnek, illetve fészkelnek madarak, csak senki sem küldött be onnan adatot.
2022. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Például Lajoskomárom és környéke érdekes számomra. Dimbes dombos táj, sok fával erdőkkel, vannak halastavak is bőven, de ilyen kevés madár lenne? Sokat túráztam a környéken viszonylag, mondjuk nem láttam én se soha túl sok madarat. Rigók ilyenek max. Gyurgyalagok vagy szalakóta, Banka, ilyet nem láttam. Pedig homokos terület a motocross pályás rész. Igazából fotós lest szeretnék építeni. Itatósat. De hogy rigókat fotózzak, azért nem érné meg. Ragadozó madarak, stb már igen. Na mindegy még kitalálom, nem tudom. Az is érdekelne amúgy, hogy vidrák merrefelé élnek az országban?
2022. ápr. 29. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!