Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan jött az élet a földre?

Honnan jött az élet a földre?

Figyelt kérdés

Nos ha jól tudom akkor a földi élet 1 aszteroidából származik, aztán ugye tovább fejlődött és növények meg stb lettek.... (vagy legalábbis tudományilag én így tudom) szóval ha ez igaz akkor itt a kérdés! az az aszteroida amin élet volt (baktérium formájában, de akkor is!) az honnan jött? honnan alakult ki? valamint a víz is honnan jött?

Nem ijesztő a gondolat hogy a tudomány álláspontja szerint (ha jól tudom) a földi élet az űrből származik de nem tudjuk hogy ott hogyan alakulhatott ki... ez nem ijesztő? szerintetek honnan jött az élet? hogyan alakult ki?



2022. ápr. 30. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen tudományos bizonyíték sincs felvázolt hipotézisedre.
2022. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Ez nem az én hipotézisem... ha jól tudom tudományilag ebben ez a legelfogadottabb teória! persze a tudományos világban sok minden inkább teória mert bizonyítani nehéz de egyébként logikusan belegondolva is a legvalószínűbb hogy 1 aszteroida hozta magával a földi életet!

2022. ápr. 30. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
A legvalószínűbbnek az RNS-világ hipotézis tűnik. Szóval nagy eséllyel itt alakult ki.
2022. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A földi élet kialakulásának legvalószínűbb helyszíne a Föld. Persze elképzelhetünk egy másik bolygón kialakult életet, ami valahogyan felkerült egy aszteroidára, ott eltöltött néhány millió évet és még mindig élt, majd becsapódott a Földbe, de ezt is túlélte így végül ez lett a földi élet alapja. Mindkét hipotézis szerint az élet egy bolygón alakult ki, de a második esetben még hozzá kell illeszteni egy űrutazást is. Ezt inkább célszerű lenne levagdosni Ockham borotvájával...
2022. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul tudod kérdező a víz jött ide üstökösökön kb 3 milliárd éve aztán kb fél milliárd évvel később el kezdte termelni az oxigént egy nagyon kezdetleges alga amiből később kialakult a vizi élővilág amiből a szárazföldi hüllők és rovarok aztán az emlősök
2022. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Rengeteg elmélet van arra hogy hogyan kelettkezett az élet. Biztosat egyelőre kár lenne mondani
2022. máj. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Farkas999 ***** válasza:
97%

Nincs konszenzus a kérdésben. Annyi bizonyos, hogy az élet alapvető építőkövei megtalálhatók a meteoritokban, de ez nem jelenti azt, hogy maga az élet a világűrből származik. Magasabb szintű élet világűri létrejöttének (pl. egysejtűek) szinte nulla a valószínűsége.

Itt olvashatsz egy elemzést a témával kapcsolatban:

[link]

2022. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

>"a tudomány álláspontja szerint (ha jól tudom) a földi élet az űrből származik"

Rosszul tudod, vagy legalábbis félreértetted.

>"ha jól tudom tudományilag ebben ez a legelfogadottabb teória"

Nem jól tudod.


Találtak meteoritokban olyan molekulákat, amik az élet építőkövei, például bázispárokat is, de ezek nem élnek, önmagukban semmilyen élőlényt nem alkotnak és nem kódolnak.


"A Murchison meteorit szerves vegyületeinek 12C/13C izotóparánya alapján lehetséges, hogy nem csak földi körülmények között képződhetnek uracil, xantin és hasonló molekulák"

[link]


"Ettől független tehát az biztos, hogy immár mind az öt bázispárt sikerült kimutatni meteoritokon – vagyis ezek hozzájárulhattak az élet kialakulásához ezen a bolygón. Más kérdés, hogy tényleg hozzájárultak-e, hiszen a mostani felfedezés nem perdöntő bizonyíték ezzel kapcsolatban, csak ad egy lehetőséget a teljes kirakóshoz. Az élet igen komplex folyamatok útján alakult ki, és bár arra igen kicsi az esély, hogy maga a DNS egy meteoriton alakult ki, annyi elmondható, hogy az élet tervrajzához szükséges alapvető nukleobázisok eljutottak a Földre a meteoritok (esetleg űrből érkező porszemcsék) felszínén, és ezzel hozzájárulhattak a nukleinsavak formálódásához."

[link]


"Első ízben mutattak ki ribózt és egyéb cukrokat meteoritokból, ezzel az élet újabb építőeleméről derült ki, hogy Földön kívüli eredetű. A kutatásban japán tudósok és a NASA Goddard Űrcentrumának munkatársai is részt vettek, a vizsgált meteoritminták közül kettőben mutattak ki ribózt, arabinózt és xilózt."

"A NASA közleménye szerint a mostani felfedezés újabb bizonyítékkal szolgálhat az RNS elsőbbségére a DNS-sel szemben: ezt az élet tyúk-tojás rejtélyeként is szokás emlegetni. Az, hogy a DNS-ben található cukorból, a dezoxiribózból nem találtak egyik vizsgált mintában sem, az RNS-ben találhatókból viszont igen, azt is jelentheti, hogy ez utóbbi előbb volt jelen a Földön, mint a DNS, és ez számíthatott az első lökésnek is az élet létrejöttében"

[link]

2022. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!