Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet ilyen rossz...

Hogyan lehet ilyen rossz éghajlat Magyarországon? Ez régen is így volt?

Figyelt kérdés
2 hétig 40 fok aztán meg fűthetsz egész évben. Pl idén sem volt még pólós idő sem, nemhogy strandos :(

2022. máj. 6. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Május elején strandos idö??? Hol élsz????
2022. máj. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nézd vissza a diagramokat és a régi híreket, hogy 30 éve májusban szintén változó volt az idő, nem csak most változik. Ahogy mondani szokták "változó mint az időjárás". :)


Pest Megyei Hírlap, 1960-05-12

"A múlt hét végén Cegléden jártunk. Az uszodában megtudtuk, hogy a medencét május 2-a óta töltik, s a strandot május 11-én nyitják meg. Ottlétünkkor két „merész" CVSE-sportoló dacolt a hűvös idővel, Biró Tamás és Zsuffa Ervin."

[link]


Pest Megyei Hírlap, 1990-05-07

"Szombaton és vasárnap sokat levetették tavaszi ruháikat, és kivonultak a hűsítő strandokra. Leányfalun, ahol naponta 1590-2090 ember pihent és fürdőzött, nem tekintik telt háznak ezt a számot, mivel egy évvel ezelőtt kétszer ennyien látogatták a strandot. A hétvégi 26 fokos meleg mindenképpen csak ízelítő volt a nyárból "

[link]


Itt egy archív diagram ahol láthatod, hogy 2021-ben, 2020-ban, 2019-ben májusban a 10-20 fok között volt többnyire. 2018, 2017, 2016, 2015 volt erősen nyárias május.

[link]

2022. máj. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
Persze nem tagadom, hogy lenne általános klímaváltozás, de még az is volt rengetegszer az idők folyamán (arra most ne linkelek).
2022. máj. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Budapesten, 1900 és 1980 között, május 6-án a napi maximum hőmérséklet átlaga 20,45 °C volt, 4,57 ˚C-os szórással, tehát a május 6-ák kb. 2/3-ban a napi maximum hőmérséklet 15,88 °C és 25,02 °C közé esett. Tegnap Budapesten a maximum hőmérséklet 26 ˚C volt, ami jóval melegebb az átlagnál, még a szóráson kívül is esik, de ilyen az időjárás, szokványosan volt melegebb a szokásosnál, nem dőlt meg a hőmérsékleti rekord. Mára 24–25 °C-ot jeleztek előre, ami szintén átlag feletti, de még éppen benne van a szórásban.


Május eleje van, nem tudom miért várnánk júniusi időjárást. Mégis hány fok legyen május elején? 30 °C? Akkor júliusra meg a 40 °C lenne az elvárás? Nota bene ha hidegebb év van, júniusban is elő-előfordul, hogy pulóvert kell húzni.

2022. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt még rosszabb is. E napon 18153 éve olyan hideg volt, hogy hóembert se lehetett építeni, olyan keményre volt fagyva minden. Iskolába se mehettek a gyerekek, se a felnőttek dolgozni a gyárba.
2022. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező nem tudom az ország melyik részén élsz, de én már vagy két hete rövidújú-rövidnadrágba megyek mindenhova és füllesztő meleg van napközben és durva szárazság it a Dél-Alföldön...
2022. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem ez a 20-25 fok is bőven elég.

Nem birom a 40 fokos kànikulàt sem a szàraz párás meleget. Az állatok is nehezen viselik és az öregek is. A nagyon fehér bőrűeknek meg az uv sugárzàs kifejezetten veszèlyes.

Nagyon fáj a fejem olyankor majdnem minden nap.

Én bőven megelégednek ilyen 20-25 fokkal. De a mostani idő teljesen normàlis a màjus mindig szèlsőséges

2022. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs rossz éghajlat. Ha nem tetszik, menj Líbiába, ott mindig meleg van.
2022. máj. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!