Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyban rengetné meg a tudomán...

Nagyban rengetné meg a tudományt és a vallást hogyha kiderülne hogy egy idegen égitesten egérhez hasonló élőlények léteznek?

Figyelt kérdés
2022. máj. 10. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2022. máj. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ketto! Es feherek, igaz? Tudtam! Mindig is ereztem hogy 2000 hosszu ev utan Douglas Addams a kovetkezo profeta!!
2022. máj. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

A vallást egyáltalán nem rengetné meg, mert mint többször kiderült (legutób a covid járvány idején), az emberek nem zavartatják magukat a tényekkel olyankor, ha valami zavaros értelmetlen dologban akarnak hinni, sőt valahogy minden is őket támasztja alá. Legyen az akár az, hogy a covidot az 5G okozza vagy a Föld lapos, vagy hogy a világot egy láthatatlan égi atyuska igazgatja, akinek minden pont úgy jó ahogy van. Egeret találtak egy bolygón? Tehát van isten, ennyike.


És a tudományt se rengetné meg, persze rém izgalmas lenne, de alapvetően a tudomány a leíró-magyarázó nézőpontból szemléli a világot. "Ezt találtuk, tehát ez van, ha egér akkor egér." Nyilván nem pont egér lenne, hanem ahogy írod egérszerű lény, az pedig konvergens evolúcióval abszolút beleillik abba amit ma tudunk (hasonló élőhelyhez hasonló fizikai kinézet a legjobb, pl bálnák és halak), tehát még csak meg se kell változtatni a ma érvényes tudományos elméleteket.

2022. máj. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy felszínes hasonlóság lenne, vagy alapvető szerkezeti azonosság. Mert az utóbbi esetén nyilvánvalóvá válna, hogy a földi életet kívülről helyezték oda ahol van (Isten vagy az ufók, ízlés kérdése).
2022. máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Isti22 ***** válasza:
2022. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

A tudományt max meglepné, hogy valami egy idegen bolygón pont olyan, mint egy egér.


A szentfazakak meg kitalálnák, hogy őket is Isten teremtette, szóval duplán van Isten. A birkák meg élnék tovább az élteüket, mint addig.

2022. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, hogy egy random bolygón csak úgy van 80 darab egér, vagy van egy komplett ökoszisztéma, amiben az egér a tápláléklánc csúcsa.
2022. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 volt olyan valaha hogy ők voltak a csúcsa? (mintha rémlene valami hogy a meteoros kihalási esemény dínók után csak egérnyi méretű emlősök maradtak meg, bár nem tudom akkor épp hol álltak)
2022. máj. 11. 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel patkánynál nagyobb emlősök akkor még nem is léteztek, ezért ez nem csoda.

Dinókból is inkább a kisebbek maradtak meg jobban.

2022. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A vallás nagyon strapabíró, illetve olyan, mint a puding, azaz a tények súlya alatt könnyedén változtatja alakját. 2000 éve ezt tapasztaljuk.

Szerintem a “tudomány” viszont talán tényleg meg lenne rendítve. Komolyabb emberek szerintem meglepődnének, ha egy távoli idegen bolygón a földihez hasonló élőlénnyel találkoznának, sőt csalást, ugratást sejtenének. Kevésbé komoly tudósok (szerintem!), akik hisznek a konvergens evolúcióban ( ha van ilyen és tényleg ebben az értelemben használják, ahogy egy korábbi válaszoló hasznalta ), nem csodálkoznának, ha a földihez hasonló környezeti feltételek lennének azon az idegen bolygón. Ha nem , akkor ők is csodálkoznának.

2022. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!