Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elektronikus angolna...

Az elektronikus angolna hogyhogy nem rázza meg saját magát?

Figyelt kérdés
2022. máj. 13. 18:29
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Az elektronikus szó kicsit mást jelent. :))


Egyébként:

[link]

2022. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Az elektromos angolna, nem elektronikus.

A tudósok sem tudják pontosan, hogy miért nem rázza meg saját magát, az is lehet, hogy megrázza, csak "jobban bírja" mint a többi állat, de lehet, hogy a bőrének nagyobb az ellenállása.

2022. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Jó terepre keveredtél :D


Tudtommal azt sem tudják megmondani pontosan miként csinálja az elektromosságot, de lehet csak le vagyok maradva angolnákból.

2022. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak le vagy maradva.
2022. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
69%

Aszt hittem elektronyos. :) Viccet félretéve...


Kérdező! Teljesen pontos választ nem tudok, nem erősségem ilyen mértékben a biológia. De! Te sem rázod meg magadat, pedig az emberi testben is van elektromosság. Nyilván nagyon gyenge és kell legyen valami szigetelése.

2022. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fizikához kicsit értők ( pl. én) szerintem nem értik az elektromos angolna működését, mert nem látják azt a potenciálkülönbséget, ami az angolna teste és valami más között van ami közé az ember, vagy hal vezetőként bekerül. A fizikához jobban értőknek talán van magyarázata. A biológiához jobban értők (pl. én) azonban a belinkelt cikkben leírtak biológiai vonatkozásait hülyeségnek tartják.
2022. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés! Az elektromos angolna elég jó belső szigeteléssel rendelkezik, így sérülés nélkül kibírja a saját impulzusát.
2022. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: Ha az angolna jól szigetelő bőre bizonyos helyeken megsérül, akkor könnyen belehalhat a saját áramütésébe is!
2022. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!