Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mikrohullámú sütő működése...

A mikrohullámú sütő működése közben hol jutnak szerephez a mikrohullámok?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Hát a működése lényegét jelentik - köztudottan! A generátorból kijön a mikrohullám a munkatérbe, és ott felmelegíti az ételt.


Kérdező, hány éves vagy?

2022. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
A mikrohullámokat az ételben lévő molekulák különböző mértékben elnyelik, leginkább a vízmolekulák. Mivel a mikrohullám egy nagyfrekvenciájú elektromágneses hullám, ezért benne az elektromos tér iránya igen gyorsan az ellentétes irányba változik (másodpercenként 2,45 milliárd alkalommal). Ahogyan a vízmolekulák mozognak, ütköznek a velük érintkező egyéb molekulákkal és mozgási energiájuk egy részét átadják. A végeredmény az, hogy az étel felmelegszik. (A fagyasztott étel felmelegítése azért is tart hosszabb ideig, mert a jég szilárd anyag, a megfagyott vízmolekulák nem mozognak olyan könnyen, mint a víz folyékony állapotában.) Ugyanebből az okból nehezebben melegszenek fel a kevés vizet tartalmazó ételek.
2022. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy a zsír is hasonlóan reagál.

Igazából bármit lehetne melegíteni, csak hozzá kéne igazítani hullámhosszt. Ez azonban nehéz lenne, és az ételek többsége amúgy is tartalmaz vizet vagy zsírt, ezért ezt így nem szokták.

2022. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem mindegy, hogy hány éves vagyok, mivel az emberek többsége nem ért a fizikához. Beteszi a kaját a mikróba, megmelegíti, és ennyi. Azt sem tudja, mi az a mikrohullám.


Leginkább olyan magyarázatra voltam kíváncsi, amit Pelenkásfiú nevű kommentelőtől kaptam.


Köszi #3-ast is.

2022. máj. 14. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 Válaszadó! Azt a generátort mifelénk magnetronnak "híjják".


[link]

2022. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

#5 Gézengúz-2 - azt én is (az #1) tudom, csak igyekeztem a feltett kérdés szintjén adni egy épkézláb választ.


Az pedig egyáltalán nem mindegy, hogy hány éves a kérdező, hisz a gy.k. az korhatáros, és az idevágó wiki-cikkeket egy alapiskolás alsó tagozatos is képes kigooglizni és megérteni.

2022. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!