Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi változik vagy mi alakul át...

Mi változik vagy mi alakul át az agyban, hogy gyerekkorban valaki imádja csiklandozni a másikat, de kamaszként és felnőttként nem?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban mindig izgatott lettem, ha csikizhettem valakit.

Kamaszkoromban (10-11 évesen) elmúlt.


Az egyik rokonom is 4-9 éves koráig mindenkit csikizni akart, aztán 10 éves korára kinőtte.


Mi változik ilyenkor az agyban vagy hogyan alakul át?


2022. máj. 17. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Megszokja az ingert.
2022. máj. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Talán ott kezd rájönni az ember, hogy amit ő maga élvez, azt nem feltétlenül élvezi az is, akivel csinálja. Egy-két alkalommal vagy megutálják, vagy ledorongolják érte, vagy jól visszacsikizik, és rájön, hogy elég egyoldalú játék. Gyerekes. Meg az intim szférába is behatol vele az ember, az meg e kor körül kezd kialkulni.
2022. máj. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy öregszik az ember, folyamatosan érik ingerek, tapasztalatok, így változik az ízlése, érdeklődése is. Jó esetben komolyodik is, ez mondjuk nem mindenkinél megfigyelhető.:)

Gyerekkoromban utáltam a főzeléket, de imádtam a szörpöket. Most pont fordítva.

Utáltam délután szundikálni, alig vártam, hogy felnőtt legyek és ne kelljen. Mióta felnőtt vagyok, a délutáni szundi a nap fénypontja.

2022. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt addigra fejlődik ki eléggé az ehhez szükséges empátia (ahogy már írták fent), másrészt itt válik erősebbé a kulturális kontroll, tehát ha mások ezt rosszallják, az már bekapcsolja a belső "gátlásokat".
2022. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!