Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány kézfogás van a ma élő...

U. Xorter kérdése:

Hány kézfogás van a ma élő emberek és Pontius Pilátus között?

Figyelt kérdés

Egy barátom szerint 42. Tekintve, hogy a ma élő emberek közti legnagyobb távolság 7-8 kézfogás.

Hogy lehet ezt kiszámolni, mi rá a képlet?



2022. jún. 14. 13:27
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem ez a lehetséges (de nem biztos) érintkezések száma. Nem tudom mikor halt meg Pilátus, vegyük azt, hogy 50-ben, vagyis 1970 éve. Azt leosztva egy 47-48 éves átlagéletkorral, ezt a számot kapjuk, de persze nem minden haldokló fogott kezet minden csecsemővel.
2022. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem átlagéletkor, hanem várható élettartam.
2022. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Megint nem vetted be a gyógyszeredet?


Valószínűség számítással próbálkoznék. Esetleg miután elég nagy sokaság szükséges hozzá Monte-Carlo szimuláció még kellhet.

Egyébként a legkevesebb kb. 50 körül lesz. Hiszen kb. 2000 éve élt. Ha folyatólagos a lánc és aki vele kezet fogott kb. 40 évvel később még tud valakivel kezet fogni, és így tovább. Ha a legrövidebb elméleti utat nézzük akkor 2000/40=50 jön ki. De nyilván ennek az esélye nagyon pici lesz.

A modellbe be kéne tenni, hogy egy időben hány ember élt (a föld ezen a részén), egy ember élete során hány másikkal fog kezet és elindítani a Monte-Carlot és néhánytucat esetben lefuttatni. És megnézni, hogy egyáltalán kialakul-e ilyen láncolat.

2022. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
83%

Jó ez az életkor és idő alapján történő becslés.

És az egyidejűleg élő embereken belüli mozgással szerintem nem kell növelni a kapcsolatok számát. Mert a generációváltáskor egyidejűleg oldalirányban is lehet haladni a megfelelő ember kiválasztásával. És mivel a példában a generációk száma sokkal nagyobb, mint amennyi az egy korban élők kapcsolati láncának hossza, ezért plusz lépések nélkül célba fogunk érni.

2022. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

"Egyébként a legkevesebb kb. 50 körül lesz. Hiszen kb. 2000 éve élt. Ha folyatólagos a lánc és aki vele kezet fogott kb. 40 évvel később még tud valakivel kezet fogni, és így tovább. Ha a legrövidebb elméleti utat nézzük akkor 2000/40=50 jön ki. De nyilván ennek az esélye nagyon pici lesz."

szerintem ennek egyáltalán nem kicsi a valószínűsége.

még ha meglehetősen beszűkült életterű embereket is feltételezünk, akik egész életükben maximum a tőlük 20-30 kilométerre lakó emberekkel fognak kezet, 40 generáció alatt akkor is 800-1200 kilométerre jutunk. gyakorlatilag Budapestről Rómába. és elég valószínűtlen, hogy ne találnánk olyan láncot, aminek ne lenne része egy-egy (vagy sok) sokat utazó ember. Poncius Pilátus pedig maga is jó néhány különböző provinciában élt az élete során.

2022. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
81%

"Egy barátom szerint 42"

Szerintem lemaradtál a poénról :)

2022. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egy barátom szerint"

Tényleg vedd be a gyógyszereidet, Kartoffel. Az a szürke lyukban lakó hozzád beszélő kisegér a fejedben NEM a barátod! Ne higgy neki!

2022. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!