Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Láttam egy videóba hogy egy...

Láttam egy videóba hogy egy illető készített fekete lőport és meggyújtotta és nem robbant!Akkor a petárdákba,lőszerekbe hogy robban?Lehet azért mert zárt?

Figyelt kérdés
2022. jún. 22. 00:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fojtás nélkül ég, lefojtva robban.

A fojtás lehet teljesen természetes, nagyobb mennyiségben magát is lefojtja a lőpor.

Filmeken biztos láttad már, hogy a hordóból kiszórt lőport gyújtották meg, azon végigfutott a tűz, és felrobbant a raktár... ez úgy hihető is.

2022. jún. 22. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Három összetevőről van szó. Kén, szénpor, salétrom. Gyulladáskor a kén gyorsan elégeti a szénport, amihez a salétrom adja az oxigént. A kulcs a keletkező, saját térfogatánál ezerszer nagyobb szén-dioxid. Egyszerűen elmagyarázva: Zárt térben ennek a rengeteg füstnek valahol távozni kell, ez a robbanás.
2022. jún. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első!Nem szoktam tvt nézni egy filmet nem láttam még sose!Csak Internetezek! :)
2022. jún. 22. 10:19
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:

A középkori ágyúkba is tettek folytást (tömést), hogy egy enyhe robbanásszerű, hirtelen lökést adjon.


Ott a piros után:

[link]


---

[link]

[link]

2022. jún. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:

Itt a videoban mutatja egy középkori ágyú használatát, csak a végén a golyót nem teszi bele. Ez díszlövés, avagy a vaktöltény esete. 3 percnél mutatja a lényeget.


https://www.youtube.com/watch?v=bO3JwsJbZpQ

2022. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A lőfegyverekhez nem robbanás kell, hanem jelentős gázképződés. Amikor a csőben hirtelen elég a lőpor, gáz képződik és jelentősen megnő a nyomás. Ez tolja ki a lövedéket a csőből, a legkisebb ellenállás irányába.


A fojtás értelme az volt, hogy a gázok ne fújjanak ki a lövedék és a cső belső fala között, és teljes energia a lövedéket gyorsítsa.


Persze a robbanás valójában egy gyors égés, és van, amikor arra van szükség, de pont a lőporoknál inkább az a szempont, hogy biztonságosan kezelhető legyen, és ne égjen túl gyorsan, azaz ne robbanjon, viszont sok gáz szabaduljon fel.

2022. jún. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6#

Gázképződés nélkül mi az, ami robban, és hogyan, ha nincsen gázképződés?

2022. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A feketelőpor lényegében nem robban, csak gyorsan ég, például a fához képest. Ugy tudom van egy meghatározott égési sebeség ami fölött robbanásról beszélnek.
2022. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

6/ "A lőfegyverekhez nem robbanás kell, hanem jelentős gázképződés."

Nem tudom az enyémhez fűzted-e hozzá, mindenesetre, hogy a kérdező ne értse félre, ezért is írtam úgy, hogy "robbanásszerű, hirtelen lökést adjon".

2022. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A megfelelő füstös lőporhoz speciális faszén kell célra megfelelő puhafából, és itt sem mindegy hogy milyen fajta. Ez a faszén alacsonyabb hőfokon készűl és boltba nem fogsz ilyen szenet kapni, csak készíteni tudsz. Elöltöltős fegyverekbe használnak füstös lőport. A modern fegyverekbe mint a gépkarabély füstmentes lőport használnak ami nitrocellulóz alapú. A petárdákba inkább villanóporokat használnak. Azon belül is a kicsi nagy erejű petárdákhoz kálium perklorát alapú villanópor kell. Lőporos petárdához 5g hatóanyag legalább kell és itt füstös lőport használnak. Ezek elég tompák és sárgás szikrát szór az effekt nincsen fényes gömb hatás. Ez alatt a menyiség alatt nem fog működni. Ezen felül különböző szemcseméretekre van granulálva attól függően hogy milyen fegyverbe megy. Ha valaki házilag készítette nagy esélyel nem megfelelő a faszén, az alapanyagok sem megfelelően porítottak vannak összedolgozva, és a granulátum mérete is kérdéses. Füstös lőportból ha negyed kilót kiöntesz fojtatlanúl sem fog felrobbanni. Fegyverben nem is az a célja hogy robbanjon mert a golyót ki sem lőnné, de a cső darabokra robbanna.
2022. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!