Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg létezhetnek párhuzamos...

Tényleg létezhetnek párhuzamos világok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fizikus csak simán érdekel a téma. Többször halottam azt, hogy a tudósok szerint is lehetnek párhuzamos világok. Ez nem tudom mennyire lehet igaz. Már az, hogy a tudósok ilyesmiben gondolkodnak. Valóban vannak ilyesmi elméletek? Miből következtetnek ilyenre?

Ezt hogy kell elképzelni? Mint a Marvel én amit mondanak, hogy végtelen számú világ van végtelen számú variáció minden emberből? Vagy ez túl sci-fi?


2022. jún. 27. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Persze hogy létezik.Ez az oka a DEJAVU jelenségeknek is.

Ha több infót szeretnél róla, nézd meg a Sliders vagy Odaát(supernaturals) sorozatot.

2022. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Az előző válasz az ezóba való.

LEHETSÉGES, hogy léteznek párhuzamos világok. Ezekről egyelőre semmit nem tudunk, akármilyenek is lehetnek.

2022. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nagy valószínűséggel nem léteznek.Nagyjából annyi esély van a létezésükre,mint a repülő spagetti szörny létezésére.Ezeknek a filmeknek nagyjából semmi tudományos alapjuk nincs.Már csak valójában fictionök,mintsem sci-fi-k.
2022. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehetséges két féle képen is.

Az egyik a klasszikus értelemben vett párhuzamos valóságok. Erre csak találgatások vannak. Elméletileg létezhetnek, de bizonyítékot nem találtak rá, sem a létezésére sem arra, hogy nem létezne. Ezt elméleti szinten próbálják magyarázni a kvantummechanikával, de attól, hogy egy részecske lehet két helyen még nem garancia a párhuzamos valóságok létére. Ebből jön az, hogy minden ember, sőt minden állat, sőt az univerzumban minden gondolkodni képes egyed folyamatosan kreálja a párhuzamos valóságokat; azzal, hogy amikor döntés elé állsz valójában meghozod mind a kettő döntést és abban a pillanatban jön létre egy másik univerzum.

De ez annyira abszurdnak hallatszik. Ez is találgatás.

A másik lehetséges mód a párhuzamos valóságokra, és erre talán többen teszik a voksukat, az az, hogy az univerzumban csak bizonyos távolságik látunk. Ezt nevezik eseményhorizontnak. (Igen, a fekete lyuknak is van). Ami ezen túl van nem látjuk és soha nem is fogjuk, mert az univerzum a határtól gyorsabban tágul, mint a fény. (Mi, megfigyelőkhöz képest)

Tehát csak a belátható univerzumot vizsgálhatjuk. A kérdés az, mi van azon túl? Van-e egyáltalán valami?

Nem tudja senki sem hiszen nem látjuk, erre is csak találgatások vannak, de talán jobb találgatások. Az elmélet lényege az, hogy az univerzum „folytatódik”, méghozzá olyannyira, hogy az egész univerzum végtelen. Szó szerint nincsen vége. Hogy ez mit jelent nehéz elmondani, mert lehetetlen felfogni, hogy mekkora a végtelen. De a lényeg, hogy a végtelen térben végtelen számú lehetőség van, ezért végtelen számú földnek, végtelen számú naprendszernek kell lennie. Egyszerűen azért, mert az univerzum végtelen. Egy végtelen univerzumban pedig végtelen számú föld létezhet.

Ez nem egyenlő a párhuzamos valóságokkal, de még is lehetővé teszi a végtelen számú földet, így maga az univerzum tekinthető az összes párhuzamos valóságnak.

De ez is csak elmélet.

Az is lehet, hogy mind a kettő igaz.

Lehet, hogy végtelen számú párhuzamos valóság létezik és mindegyik valóságban végtelen „nagy” az univerzum? Akkor én a végtelen X végtelenszer létezem. Lehetséges. De az is lehet, hogy nem.

Őrjítő.

Lehetséges, hogy sok hülyeséget hordtam össze, mert én csak egy laikus vagyok, nem vagyok fizikus. Az is lehet, hogy keverem a szezont a fazonnal, fél információkat állítok össze, amit innen-onnan hallottam vagy olvastam.

Ezért elnézést is kérek, remélem majd valaki kijavít. Egyébként ha jól emlékszem a húrelméletnek is van valami köze a párhuzamos valóságokhoz, de ezt már végképp nem tudom.

2022. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából jól mondtad, csak ezt ne hívd eseményhorizontnak, az mást jelent.

Ez látóhatár.

Azon kívül létezhet más megoldás is: a világ lehet hatalmas úgy is, ha nem végtelen.

Azt már tudjuk, hogy sok ezerszer akkora, mint amit látunk belőle, de lehet még sokkal nagyobb is.

2022. jún. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Abból, hogy valamit MÉG nem tudunk bizonyítani, még nem következik, hogy eleve nincs is!

Tudom ajánlani Michio Kaku könyveit! Szórakoztató, tudományos, tanulságos! Nem ezos a szerző, hanem valódi tudós, elméleti fizikus!

2022. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
100%
Létezhetnek. Jó lenne idővel bizonyítani a létezésüket.
2022. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja Dr. Michio Kaku-t én is ajánlom. Főleg a "The God Equation" könyvet.

Nem tudom van-e magyarul én angolul olvastam.

#4-es voltam.

2022. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az Isten egyenlete a magyar címe. A Hipertér se rossz, meg a Lehetetlen fizikája sem! 6-os voltam
2022. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!