Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Itt 4:30 körül erős zöld...

Itt 4:30 körül erős zöld lézerrel habon és kristályvázán átvilágítva csinál házi lézer showt a tanár úr. Ez nem veszélyes, hogy a szembe jutva károsít?


2022. jún. 28. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

A hab(gondolom valami mosogatószer) és a kristályváza ha bejut a szembe az mindenképpen káros, akkor is ha csak kívülröl érintkezik vele.

A lézerfény sem tesz jót ha direktben éri a szemet ill. a retinát. Érdemes nem belenézni, de egy-egy villanástól még nem lesz baja az embernek, kivéve ha nagyon erös a lézer, de ezek a kézi játékok nem szoktak túl erösek lenni.

2022. jún. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A zöld lézer elég erős szerintem.
2022. jún. 28. 08:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A teljesítményétől függ. Van olyan kis teljesítményű lézer, ami nem okoz szemsérülést. Engem ért baleset. Belenéztem lézerbe (labormérés közben az elkerített részre keveredtem). Nyilvánvalóan okozott sérülést. Nekem nem tűnt fel. (Valószínűleg "kiégette" az útvonalat, ahol a lézerpont végigment a retinámon, szerencsére kicsi volt a pont)
2022. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

különféle lézer veszélyességi osztályok vannak, ez minden bizonnyal nem az a kategória. kellemetlen belepillantani, de nem lesz károsodás (kb. mintha bármi más fényforrás a sötétben hirtelen a szemedbe világítana).

de használtam már bemutatóhoz olyan lézert, hogy tényleg nagyon körültekintőnek kellett lennem, nehogy valamiről visszatükröződjön

egyébként a szemünk a zöld színt látja a legfényesebbnek, azaz viszonylag gyengébb teljesítmény esetén is elég fényesnek tűnik

2022. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ami a habon és kristályvázán szanaszét törve átjön, már rég nem lézer, csak egy zöld fény. Egy ilyen szétterített nyalábból nem tud elég foton a szemedbe jutni, hogy bármi bajt okozzon.
2022. jún. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 EagleHUN ***** válasza:

A már szétszórt / visszavert fény ezeknél a "játékszereknél" nem veszélyes.


Az más kérdés hogy ha direktbe belenézne valaki akár véletlenül mi történne ott már lehet károsodás is szerintem!

2022. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Egy ilyen szétterített nyalábból nem tud elég foton a szemedbe jutni, hogy bármi bajt okozzon."


Az tény hogy kevesebb foton, de szerintem nem terül szét, azaz az egységnyi felületre eső, ha nem is ugyanannyi, de nagyságrendileg ugyanannyi. Van kis veszteség, meg a sugárnak csak egy részét kapod, de szerintem az is lézersugár, ami a retinát éri, kb. ugyanolyan teljesítménnyel, csak kisebb területet.

2022. jún. 28. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A lézerfény lényege, hogy különbözö energiamennyiségeket lehet vele közölni, ha jól tudom nincs is felsö korlátja.

[link]

2022. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!