Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Epifizis porcok elcsontosodása...

Epifizis porcok elcsontosodása már nem teszi lehetővé felnőttkorban a növekedést. Lehetséges, hogy a jövőben kitalálnak valamilyen szert(hormon/enzim stb.) amivel rávehetők, hogy visszaalakuljanak porcá?

Figyelt kérdés
Mert HGH terápia sem segíthet felnőtt korban mivel az elcsontosodás miatt akromegáliát vált ki.
2022. júl. 1. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2022. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy fontos szempont kimaradt a kérdésből: arra vagy kíváncsi, hogy élő felnőtt ember testében az csont visszaalakítható-e porccá, vagy arra, hogy a csont laboratóriumi körülmények között átalakítható-e porccá?


Az előbbire az a válasz, hogy jelenlegi tudásunk szerint nem. Nem ez a szakterületem, de amennyire én tudom, az epifízis az elcsontosodás után ugyanolyan csontszövet lesz, mint az összes többi. Ebből az következik, hogy bármilyen hormon, nanorészecske, vagy vírus, amivel meg akarnánk célozni, hatna az összes többi csontra is. Azt pedig gondolom nem nehéz belátni, hogy az összes csont porccá való átalakítása nem lenne kívánatos. Az elméletileg lehetséges lenne (talán), hogy a még nem elcsontosodott epifízis porc csontosodását késleltessük.


Persze ha kivesszük a csontot a testből, és a csontsejteket laboratóriumi körülmények között tartjuk, akkor megfelelő kezeléssel vissza lehet őket alakítani őssejtekké, és azokból lehet porcot fejleszteni. (Konkrét példát nem tudok hozni, hogy ezt így valaki megcsinálta volna, de elméletileg lehetséges.)

2022. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!