Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A marsi telepesek hogy fogják...

A marsi telepesek hogy fogják megoldani a vízellátást és az élelmiszerutánpótlást?

Figyelt kérdés
A Marson nincs víz, amit meg tudnának inni

2022. júl. 1. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Sehogy.Aki odamegy,az szerintem sejti hogy a halálba tart.Már persze csak akkor ha nem tudnak hazajönni.Mondjuk engem nem izgatna,elmennék úgy is,hogy tudom hogy meghalok.Még büszke is lennék rá,ha úgy maradnék meg az emlékezetben,mint az első ember aki egy másik bolygón veszítette életét.Na persze az is igaz,hogy egy idő után azért elfelejtenék.
2022. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erről amúgy eszembe is jutott a Végső cél: az ismeretlen c. film.
2022. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De, van víz.

Az, hogy KEVÉS víz van, nem azt jelenti, hogy EGYÁLTALÁN nincs.

A föld alatt, sós tavakban bőven van annyi, hogy egész városokat lehetne rá építeni.

Nem ez lesz a gond - hanem az, hogy szabad téren egyelőre semmi nem él meg a mi élővilágunkból.

Tehát üvegházban kell mindent termelni.

2022. júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Kozmikus sugárzással fognak táplálkozni szerintem.
2022. júl. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Inkább találkozni.

Feltalálták már a barlangot. Meg a mágnest is, amúgy.

Azt meg senki nem mondta, hogy üdülni mennek oda.

2022. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Viz igenis van a Marson. Bőven van vízjég, amiről tudunk, mellette még a földalatti tavak sem kizártak.

Kaját vinni kell, de a növények, állatok tenyészhetőek. Hidrofarmokban (amiknek a tesztelése jelenleg is zajlik az ISS-en) tudnak majd növényeket termeszteni, esetleg kukacokat, rovarokat tudnak tenyészteni. Hogy miért pont azt? Nem igényel sok helyet, könnyű tartani (egyébként valahol olvastam is, hogy lehet, hogy rovarokat, kukacokat fognak enni). Valószínűleg teheneket, disznókat nem fognak űrhajókba pakolni, meg úgy hogy már Magyarországon is hivatalos élelmiszer a lisztkukac nem is tűnik annyira undorítónak.

Sőt még oxigént is tudunk előállítani, mivel a marsi légkör ~96%-a szén-dioxid, és még nitrogén is van.

Leginkább az eltérő környezeti körülményekkel lesz a gond. Mondjuk a telepesek be lesznek zárva, nem mehetnek ki védőfelszerelés nélkül, meg persze maga a tudat a rossz, hogy nem térhetnek vissza a régi földi életükhöz. Lehet, hogy innen azért mennek el, mert rossznak érzik az életüket, de onnan nézve már nem biztos, hogy olyan rossz hely a Föld. Biztos fog valakinek hiányozni.

2022. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Beszélgetni lehet majd, csak elég drága lesz egy telefonhívás.

Az egy dolog, hogy pár órát várni kell a válaszra, de ha éppen köztünk van a Nap, akkor pár hetet is, míg odébb megy.

Lesz majd tenyészett hús ott is, azért az elég jó lesz.

2022. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

[link]


A Nemzetközi Űrállomáson is elég jól éldegélnek sokáig (pedig ott még gravitáció sincs, fel sem merül a növénytermesztés lehetősége). Igaz, hogy a saját megtisztított pisijüket és izzadságukat isszák, de megvan minden, ami hosszabb ideig a létfenntartáshoz kell...

2022. júl. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!