Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hulócsillagot nagy valódszínüs...

Hulócsillagot nagy valódszínüséggel mikor láthatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék hullócsillagokat nézni, de nem tudom, hogy melyik nap érdemes, kb hány órakor, és milyen irányból jön a legtöbb. Múlt héten párszor néztem esténként, de sajnos nem láttam egyet sem.

2022. júl. 25. 21:42
 1/4 sadam87 ***** válasza:
100%

Jelenleg egy meteorrajnak sincs maximuma, az alfa capricornidáknak lesz nem sokára, de az nem túl erős raj. A perszeidák is kezdenek érkezni már elvileg, de annak csak augusztus közepetáján van a maximuma, idén sajnos pont telihold idejére esik. Azért alkaomszerűen mindig lehet látni hullócsillagokat, szóval ha elég ideig figyelsz, akkor azért jó eséllyel fogsz látni.

[link]

[link]

2022. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag bármikor lehet hullócsillagot látni, de meteorrajok idején sokkal valószínűbb. A meteorrajokat a hullás centrumba eső csillagképről nevezték el, ez nagyjából megadja az irányt, és éjfél és a napkelte közötti időszakban nagyobb eséllyel lehet őket megfigyelni.


Néhány meteorraj ideje:


[link]

2022. júl. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2022. júl. 26. 06:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Leginkább augusztusban a jellemző.
2022. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!