Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik természeti katasztrófát...

Melyik természeti katasztrófától féltek a legjobban?

Figyelt kérdés
Volt esetleg olyan, amit élőben is láttatok?

2022. júl. 30. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiktől.
2022. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
árvíz.
2022. júl. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Molyember ***** válasza:
76%
Különleges természeti művelet.
2022. júl. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
erdőtűz
2022. júl. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A nagy Levin ***** válasza:
90%
Igazán nem félek (legfeljebb tartok) egyiktől- másiktól. Itt, ahol lakom viszonylag kevés természeti katasztrófa lehetséges. A jelenleg aktuális aszályon és pandémián kívül esetleg szélvihar, villámcsapás, földrengés, jégeső, extrém havazás, ami szóba jöhet. A többire vagy nagyon kicsi, vagy nulla az esély.
2022. júl. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A kérdés második felére válaszolva, éltem már át szélvihart, jégesőt (ezeket ki nem) , extrém havazást, földrengést, láttam villámárvizet, erdőtüzet, és annak pusztítását utólag.
2022. júl. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6!


Már nincs pandémia. Hol láttál földrengést?

Mi az a villámárvíz?

2022. júl. 31. 01:31
 8/18 A nagy Levin ***** válasza:
100%

"Már nincs pandémia."


De van, csak most enyhébb és kevesebbet beszélnek róla.


"Hol láttál földrengést?"


Az 1985-ös berhidai földrengéskor ébredtem arra, hogy mozog velem az ágy, a vitrines szekrényből majd kiesik az üveg, himbálózik a lámpa. Az egész csak pár másodpercig tartott. A házon kívül lévő szüleim ebből semmit nem tapasztaltak, csak valami furcsa morajt hallottak. Felénk károkat nem okozott, ahhoz viszonylag messze voltunk (kb. 25 Km).


"Mi az a villámárvíz?"


Amikor rövid idő alatt nagy mennyiségű eső esik, amit az erre hivatott dolgok nem tudnak időben elvezetni, ezért a víz elönt egy adott területet. Ennek rosszabb verziója, amikor ugyanezért amúgy kis vízhozamú patakok felduzzadnak, ott komolyabb problémákat is okozat.

2022. júl. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Ahol én lakok, ott erdő híján erdőtűz nem játszik. Hurikán sem. Volt komoly árvíz a faluban, de a házunk olyan helyen van, hogy nem létezik az az árvíz, ami azt is sújthatná. Hóvihar és az amiatti elzártságot, áramszünetet 2-3 hétig röhögve vészelnénk át.

Ami meg is történhet, az egy nagyon erős vihar/szélvihar, ami leviszi a tetőt, ez kellemetlen és nagy kár lenne, de azért nem halálos veszély, biztosítás pedig van. Illetve földrengés, na az nyilván bárhol előfordulhat, és ha olyan, akkor rám döntheti a házat. Az veszélyes is lehetne, de olyan erejű földrengés erősen valószínűtlen, hogy itt valaha bekövetkezzen.

Attól sem félek, de sokkal nagyobb az esélye, hogy valami félkegyelmű vodka gőzös ruszki atomot dob ránk, mint bármilyen komoly természeti csapásnak itt, ahol élek.

2022. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Âtoltottsàg van.


Ilyen futóàrvizet màr én is lâttam az utcànkban.

2022. júl. 31. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!